HOCKEY: Your guide to all the games

Long Sutton
Long Sutton
0
Have your say

East League results and fixtures

RESULTS

SATURDAY

Men’s Premier A: Cambridge University 1 Wapping 3, Bedford 0 CoP 2.

Men’s Premier B: Bourne Deeping 5 Wisbech Town 3, Wapping 2nd 3 West Herts 2nd 3, CoP 2nd 1 I-ES 2, Waltham Forest 0 Cambridge University 2nd 1.

Men’s Division One: Wapping 3rd 3 Long Sutton 1, Broxbourne 0 Cambridge City 3rd 3.

Men’s Division Three NW: St Neots 5 March Town 3, Leadenham 4 Ely City 2, CoP 5th 4 Spalding 3rd 0, Spalding 2nd 0 CoP 4th 3, Kettering 4 Bourne Deeping 2nd 2.

Men’s Division Four NW: Cambridge Nomads 2nd 2 Long Sutton 2nd 2, Bourne Deeping 4th 2 Bourne Deeping 3rd 1, Alford & District 6 St Neots 2nd 1.

Men’s Division Five NW: Wisbech Town 3rd 4 Kettering 2nd 2, CoP 7th 3 Horncastle 2nd 3, St Neots 3rd 4 St Neots 4th 0, Spalding 4th 9 Cambridge City 6th 1.

Men’s Division Six NW (N): Wisbech Town 4th 1 Leadenham 3rd 3, Leadenham 2nd 7 CoP 8th 0, Bourne Deeping 5th 0 Spalding 5th 2.

Women’s Division Two NW: Cambridge University 2nd 1 Cambridge City 3rd 2, Wisbech Town 2nd 1 Pelicans 3, Alford & District 1 CoP 2nd 1, Long Sutton 6 St Ives 2nd 0.

Women’s Division Three NW: Bourne Deeping 17 March Town 1, Huntingdon 2 Haverhill 2, Spalding 2nd 2 Horncastle 1, CoP 3rd 2 Cambridge City 4th 1, Ely City 2 Cambridge University 3rd 0.

Women’s Division Four NW (N): Bourne Deeping 3rd 0 Spalding 3rd 2, Long Sutton 2nd 1 Bourne Deeping 2nd 1.

SUNDAY

Men’s Premier B: Cambridge City 2nd 1 Bourne Deeping 5, Cambridge University 2nd 2 West Herts 2nd 3.


FIXTURES

SATURDAY

Men’s Premier A: Saffron Walden v Ipswich, Letchworth v Wapping, Spalding v Harleston Magpies.

Men’s Premier B: CoP 2nd v Dereham, Waltham Forest v West Herts 2nd.

Men’s Division One: Old Southendian v Cambridge City 3rd, Upminster v Long Sutton, Bishop’s Stortford v Cambridge Nomads, Broxbourne v Wapping 3rd, Sudbury v East London.

Men’s Division Three NW: Kettering v March Town, CoP 4th v Ely City, CoP 5th v St Neots, Spalding 2nd v Spalding 3rd.

Men’s Division Four NW: Alford & District v Bourne Deeping 3rd, Cambridge Nomads 2nd v CoP 6th, Cambridge City 5th v St Ives 2nd, St Neots 2nd v Long Sutton 2nd.

Men’s Division Five NW: March Town 2nd v Cambridge City 6th, Spalding 4th v Wellingborough, St Neots 4th v Wisbech Town 3rd, St Ives 3rd v Kettering 2nd.

Men’s Division Six NW (N): Long Sutton 3rd v CoP 8th, Leadenham 2nd v Leadenham 3rd.

Women’s Division Two NW: Alford & District v Cambridge Uni 2nd, Cambridge Nomads v St Ives 2nd, Cambridge South v CoP 2nd.

Women’s Division Three NW: CoP 3rd v Horncastle, Bury St Edmunds 3rd v Huntingdon, Bury St Edmunds 2nd v Spalding 2nd, March Town v Cambridge City 4th.

Women’s Division Four NW (N): Long Sutton 2nd v Spalding 3rd.

SUNDAY

Men’s Premier A: St Albans v Spalding.

Men’s Division One: Wapping 3rd v Cambridge City 3rd.

Men’s Division Three NW: Kettering v Cambridge City Vets.

Men’s Division Four NW: Bourne Deeping 4th v Wisbech Town 2nd.

Men’s Division Five NW: Louth v March Town 2nd.

Men’s Division Six NW (N): Bourne Deeping 5th v Bourne Deeping 6th.

Women’s Division Three NW: Haverhill v March Town, Huntingdon v Cambridge City 4th.

Women’s Division Four NW (N): Spilsby v Woodhall Spa.