HOCKEY: Your guide to all the games

Spalding v Long Sutton
Spalding v Long Sutton
Have your say

East League results and fixtures



Men’s Premier A: Harleston Magpies 2 Cambridge University 3, Wapping 4 Bedford 5, CoP 6 Letchworth 1, Ipswich 2 Chelmsford 2, Spalding 5 Saffron Walden 3, Blueharts 0 St Albans 8.

Men’s Premier B: West Herts 2nd 5 Bourne Deeping 4, Wisbech Town 4 Cambridge City 2nd 6, Dereham 3 Havering 1, Norwich City 5 CoP 2nd 2, I-ES 3 Waltham Forest 2, Cambridge University 2nd 1 Wapping 2nd 3.

Men’s Division One: Long Sutton 10 Felixstowe 0, East London 1 Old Southendian 2, Shefford & Sandy 6 Sudbury 7, Cambridge Nomads 1 Broxbourne 2, Cambridge City 3rd 1 Bishop’s Stortford 1, Upminster 2 Wapping 3rd 3.

Men’s Division Three NW: Ely City 6 St Neots 3, March Town 4 CoP 5th 1, Spalding 3rd 1 Cambridge City 4th 8, Cambridge City Vets 4 Spalding 2nd 1, CoP 4th 2 Kettering 1, Bourne Deeping 2nd 5 Leadenham 2.

Men’s Division Four NW: Long Sutton 2nd 0 St Ives 2nd 5, Wisbech Town 2nd 5 Cambridge City 5th 1, Cambridge South 2nd 2 Bourne Deeping 4th 1, Bourne Deeping 3rd 2 Cambridge South 3rd 3, CoP 6th 5 Alford & District 2, St Neots 2nd 1 Cambridge Nomads 2nd 5.

Men’s Division Five NW: Kettering 2nd 2 Wellingborough 0, March Town 2nd 5 CoP 7th 1, Horncastle 2nd 2 St Neots 3rd 2, St Neots 4th 1 Spalding 4th 6, Cambridge City 6th 3 Louth 4, St Ives 3rd 2 Wisbech Town 3rd 3.

Men’s Division Six NW (N): Alford & District 2nd 4 Wisbech Town 4th 1, Bourne Deeping 6th 1 Leadenham 2nd 3, CoP 8th 2 Bourne Deeping 5th 3, Spalding 5th 2 Long Sutton 3rd 2.

Women’s Division Two NW: Pelicans 1 Cambridge University 2nd 5, Cambridge City 3rd 7 Alford & District 2, CoP 2nd 2 Cambridge Nomads 1, Spalding 0 Long Sutton 1, St Ives 2nd 7 Wisbech Town 2nd 1.

Women’s Division Three NW: Haverhill 0 Bourne Deeping 3, March Town 1 Spalding 2nd 12, Horncastle 0 Bury St Edmunds 2nd 2, Bury St Edmunds 3rd 1 CoP 3rd 2, Cambridge City 4th 2 Ely City 2, Cambridge University 3rd 1 Huntingdon 2.

Women’s Division Four NW (N): Louth 2nd 7 Bourne Deeping 3rd 2, Spalding 3rd 3 Woodhall Spa 1, CoP 4th 2 Spilsby 3, Alford & District 2nd 0 Long Sutton 2nd 3.


Men’s Premier B: I-ES 2 Cambridge University 2nd 2.

Men’s Division Three NW: Cambridge City 4th 1 Bourne Deeping 2nd 2.

Women’s Division Three NW: Cambridge University 3rd 9 Bury St Edmunds 3rd 0.

Women’s Division Four NW (N): Spalding 3rd 1

Alford & District 2nd 0.



Men’s Premier A: Cambridge University v Wapping, St Albans v Harleston Magpies, Bedford v CoP, Letchworth v Ipswich, Chelmsford v Spalding, Saffron Walden v Blueharts.

Men’s Premier B: Bourne Deeping v Wisbech Town, Wapping 2nd v West Herts 2nd, Cambridge City 2nd v Dereham, Havering v Norwich City, CoP 2nd v I-ES, Waltham Forest v Cambridge University 2nd.

Men’s Division One: Felixstowe v East London, Wapping 3rd v Long Sutton, Old Southendian v Shefford & Sandy, Sudbury v Cambridge Nomads, Broxbourne v Cambridge City 3rd, Bishop’s Stortford v Upminster.

Men’s Division Three NW: St Neots v March Town, Leadenham v Ely City, CoP 5th v Spalding 3rd, Cambridge City 4th v Cambridge City Vets, Spalding 2nd v CoP 4th, Kettering v Bourne Deeping 2nd.

Men’s Division Four NW: St Ives 2nd v Wisbech Town 2nd, Cambridge Nomads 2nd v Long Sutton 2nd, Cambridge City 5th v Cambridge South 2nd, Bourne Deeping 4th v Bourne Deeping 3rd, Cambridge South 3rd v CoP 6th, Alford & District v St Neots 2nd.

Men’s Division Five NW: Wellingborough v March Town 2nd, Wisbech Town 3rd v Kettering 2nd, CoP 7th v Horncastle 2nd, St Neots 3rd v St Neots 4th, Spalding 4th v Cambridge City 6th, Louth v St Ives 3rd.

Men’s Division Six NW (N): Wisbech Town 4th v Leadenham 3rd, Louth 2nd v Alford 2nd, Leadenham 2nd v CoP 8th, Bourne Deeping 5th v Spalding 5th.

Women’s Division Two NW: Cambridge University 2nd v Cambridge City 3rd, Wisbech Town 2nd v Pelicans, Alford & District v CoP 2nd, Cambridge South v Spalding, Long Sutton v St Ives 2nd.

Women’s Division Three NW: Bourne Deeping v March Town, Huntingdon v Haverhill, Spalding 2nd v Horncastle, Bury St Edmunds 2nd v Bury St Edmunds 3rd, CoP 3rd v Cambridge City 4th, Ely City v Cambridge University 3rd.

Women’s Division Four NW (N): Bourne Deeping 3rd v Spalding 3rd, Woodhall Spa v CoP 4th, Spilsby v Leadenham, Long Sutton 2nd v Bourne Deeping 2nd.


Men’s Premier A: Ipswich v St Albans, Chelmsford v CoP.

Men’s Premier B: Cambridge University 2nd v West Herts 2nd, Waltham Forest v Norwich City.

Men’s Division One: Bishop’s Stortford v Long Sutton.

Women’s Division Four NW (N): Bourne Deeping 2nd v Louth 2nd.