HOCKEY: Results and fixtures

Spalding v Cambridge Nomads
Spalding v Cambridge Nomads
Share this article
0
Have your say

Your guide to all the games

RESULTS

Men’s Premier B: Felixstowe 2 Blueharts 2, Wisbech Town 3 I-ES 2, Cambridge Uni 2nd 2 West Herts 2nd 1, Norwich City 2 Spalding 2, CoP 2nd 3 Waltham Forest 1, Havering 3 Old Southendian 0.

Men’s Division One: Blueharts 2nd 4 Shefford & Sandy 6, Bishop’s Stortford 2 CoP 3rd 0, East London 2 Norwich City 2nd 3, Long Sutton 1 Upminster 2, Harleston Magpies 2nd 2 Wapping 2nd 4, Cambridge City 3rd 8 Bourne Deeping 2.

Men’s Division Three NW: Cambridge City Vets 2 St Ives 3, Bourne Deeping 2nd 1 Horncastle 5, St Neots 8 Long Sutton 2nd 0, Spalding 2nd 3 Spalding 3rd 1, CoP 4th 3 Ely City 3, Wisbech Town 2nd 2 Leadenham 1.

Men’s Division Four NW: Cambridge South 2nd 2 Bourne Deeping 3rd 2, Cambridge Nomads 2nd 6 Wisbech Town 3rd 0, Alford & District 1 CoP 5th 0, Kettering 5 Wellingborough 2, CoP 6th 3 St Neots 2nd 2, St Ives 2nd 4 Cambridge City 5th 3.

Men’s Division Five NW: Cambridge City 6th 2 CoP 7th 0, CoP 8th 0 St Ives 3rd 11, St Neots 3rd 4 Louth 2, Bourne Deeping 4th 1 Kettering 2nd 1, Ely City 2nd 4 March Town 2nd 4, Horncastle 2nd 0 Cambridge South 3rd 3.

Women’s Division Two NW: Alford & District 6 Wisbech Town 2nd 3, Bourne Deeping 2 Long Sutton 3, Cambridge Uni 3rd 2 CoP 2nd 5, Spalding 5 Cambridge Nomads 1, Royston 1 St Neots 1, Newmarket 4 Cambridge City 3rd 3.

Women’s Division Three NW: Cambridge City 4th 1 St Ives 2nd 1, Wisbech Town 3rd 0 Newmarket 2nd 3, Ely City 0 Huntingdon 3, Haverhill 0 Spalding 2nd 1, CoP 3rd 0 Pelicans 5, Horncastle 1 Cambridge South 3.

Women’s Division Four NW (N): Leadenham 3 Bourne Deeping 2nd 1, Bourne Deeping 3rd 4 Skegness 4, Woodhall Spa 0 CoP 4th 4, Spalding 3rd 1 March Town 6, Louth 2nd 1 Spilsby 8, Long Sutton 2nd 3 Alford & District 2nd 1.

FIXTURES

Men’s Premier B: Waltham Forest v Felixstowe, West Herts 2nd v Spalding.

Men’s Division One: Upminster v Cambridge City 3rd, Long Sutton v Blueharts 2nd.

Men’s Division Three NW: Bourne Deeping 2nd v Spalding 2nd, Long Sutton 2nd v Horncastle.

Men’s Division Five NW: CoP 8th v Bourne Deeping 4th.

Women’s Division Two NW: Newmarket v Long Sutton.

Women’s Division Three NW: Spalding 2nd v St Ives 2nd, Wisbech Town 3rd v Haverhill, Huntingdon v Newmarket 2nd.

Women’s Division Four NW (N): Long Sutton 2nd v Louth 2nd, Spalding 3rd v Alford & District 2nd.