HOCKEY: Results and fixtures

Georgina Maplethorpe celebrates her goal
Georgina Maplethorpe celebrates her goal
Share this article
0
Have your say

Your guide to all the games

RESULTS

Spalding v Wisbech 2nd

Spalding v Wisbech 2nd

Men’s Premier B: Norwich City 2 Blueharts 4, Cambridge Uni 2nd 1 Felixstowe 1, Old Southendian 3 I-ES 1, CoP 2nd 4 West Herts 2nd 0, Havering 2 Spalding 2, Wisbech Town 2 Waltham Forest 1.

Men’s Division One: Bishop’s Stortford 3 Cambridge City 3rd 2, Wapping 2nd 6 Shefford & Sandy 2, Long Sutton 2 CoP 3rd 1, Harleston Magpies 2nd 2 Norwich City 2nd 2, Blueharts 2nd 3 Upminster 1, East London 1 Bourne Deeping 3. Sunday – Wapping 2nd v Bishop’s Stortford.

Men’s Division Three NW: Spalding 2nd 0 St Ives 11, St Neots 5 Cambridge City Vets 0, Leadenham 1 Horncastle 5, CoP 4th 3 Long Sutton 2nd 4, Wisbech Town 2nd 2 Spalding 3rd 1, Bourne Deeping 2nd 4 Ely City 6.

Men’s Division Four NW: Kettering 9 Bourne Deeping 3rd 4, Alford & District 1 Cambridge South 2nd 3, Cambridge City 5th 6 Wisbech Town 3rd 2, CoP 6th 1 CoP 5th 2, St Ives 2nd 10 Wellingborough 0, Cambridge Nomads 2nd 5 St Neots 2nd 1.

Men’s Division Five NW: Bourne Deeping 4th 3 CoP 7th 0, St Neots 3rd 3 Cambridge City 6th 3, Cambridge South 3rd 3 St Ives 3rd 2, Horncastle 2nd 2 Kettering 2nd 2, CoP 8th 0 March Town 2nd 10.

Men’s Division Six NW (N): Long Sutton 3rd 3 Bourne Deeping 5th 0, Bourne Deeping 6th 3 Wisbech Town 4th 3, Spalding 4th 11 Alford & District 2nd 1, Louth 2nd 1 Spalding 5th 6, Leadenham 2nd 5 Long Sutton 4th 0.

Women’s Division Two NW: Spalding 9 Wisbech Town 2nd 0, Cambridge Uni 3rd 0 Alford & District 5, Cambridge City 3rd 2 Long Sutton 0, Royston 4 CoP 2nd 1, Newmarket 2 Cambridge Nomads 0, Bourne Deeping 0 St Neots 2.

Women’s Division Three NW: Haverhill 0 St Ives 2nd 1, Ely City 0 Cambridge City 4th 0, Cambridge South 13 Newmarket 2nd 0, CoP 3rd 1 Huntingdon 2, Horncastle 0 Spalding 2nd 3, Wisbech Town 3rd 0 Pelicans 9.

Women’s Division Four NW (N): Spalding 3rd 3 Bourne Deeping 2nd 0, Woodhall Spa 1 Leadenham 4, Alford & District 2nd 0 Skegness 6, Louth 2nd 1 CoP 4th 3, Long Sutton 2nd 3 March Town 7, Bourne Deeping 3rd 0 Spilsby 5.


FIXTURES

Men’s Premier B: I-ES v Felixstowe, Blueharts v Cambridge Uni 2nd, West Herts 2nd v Norwich City, Spalding v CoP 2nd, Waltham Forest v Havering, Old Southendian v Wisbech Town. Sunday – Havering v I-ES.

Men’s Division One: Bourne Deeping v Bishop’s Stortford, CoP 3rd v East London, Norwich City 2nd v Long Sutton, Upminster v Harleston Magpies 2nd, Wapping 2nd v Blueharts 2nd, Shefford & Sandy v Cambridge City 3rd. Sunday – Blueharts 2nd v East London, Harleston Magpies 2nd v Shefford & Sandy.

Men’s Division Three NW: Horncastle v Cambridge City Vets, St Ives v St Neots, Long Sutton 2nd v Spalding 2nd, Spalding 3rd v CoP 4th, Ely City v Wisbech Town 2nd, Leadenham v Bourne Deeping 2nd.

Men’s Division Four NW: Wisbech Town 3rd v Cambridge South 2nd, Bourne Deeping 3rd v Alford & District, CoP 5th v Kettering, Wellingborough v CoP 6th, St Neots 2nd v St Ives 2nd, Cambridge City 5th v Cambridge Nomads 2nd.

Men’s Division Five NW: St Ives 3rd v Cambridge City 6th, CoP 7th v St Neots 3rd, Louth v Bourne Deeping 4th, Kettering 2nd v Ely City 2nd, March Town 2nd v Horncastle 2nd, Cambridge South 3th v CoP 8th.

Women’s Division Two NW: Long Sutton v Alford & District, Wisbech Town 2nd v Cambridge Uni 3rd, CoP 2nd v Spalding, Cambridge Nomads v Royston, St Neots v Newmarket, Cambridge City 3rd v Bourne Deeping. Sunday – Cambridge Nomads v Wisbech Town 2nd.

Women’s Division Three NW: Newmarket 2nd v Cambridge City 4th, St Ives 2nd v Ely City, Huntingdon v Haverhill, Spalding 2nd v CoP 3rd, Pelicans v Horncastle, Cambridge South v Wisbech Town 3rd.

Women’s Division Four NW (N): Skegness v Leadenham, Bourne Deeping 2nd v Woodhall Spa, CoP 4th v Spalding 3rd, March Town v Louth 2nd, Spilsby v Long Sutton 2nd, Alford & District 2nd v Bourne Deeping 3rd.