HOCKEY: Results and fixtures

Action from Long Sutton against East London. Photos by Tim Wilson
Action from Long Sutton against East London. Photos by Tim Wilson
Have your say

Your guide to all the games


East London score against Long Sutton

East London score against Long Sutton

Men’s Premier B: Old Southendian 2 Blueharts 2, Wisbech Town 4 Felixstowe 3, Havering 3 Cambridge Uni 2nd 5, CoP 2nd 4 Norwich City 1, Spalding 3 I-ES 4, Waltham Forest 1 West Herts 2nd 3.

Men’s Division One: Blueharts 2nd 1 Cambridge City 3rd 2, Harleston Magpies 2nd 0 Bishop’s Stortford 2, Long Sutton 1 East London 4, Norwich City 2nd 3 Shefford & Sandy 3, Upminster 3 CoP 3rd 1, Wapping 2nd 5 Bourne Deeping 0.

Men’s Division Three NW: Leadenham 0 St Ives 4, Bourne Deeping 2nd 2 Cambridge City Vets 1, Wisbech Town 2nd 1 St Neots 3, CoP 4th 2 Spalding 2nd 1, Spalding 3rd 2 Horncastle 7, Ely City 5 Long Sutton 2nd 4.

Men’s Division Four NW: Cambridge City 5th 1 Bourne Deeping 3rd 0, Cambridge Nomads 2nd 4 Cambridge South 2nd 4, St Ives 2nd 7 Alford & District 2, CoP 6th 1 Kettering 5, Wellingborough 3 Wisbech Town 3rd 0, St Neots 2nd 0 CoP 5th 2.

Men’s Division Five NW: Cambridge South 3rd 2 CoP 7th 0, CoP 8th 0 Cambridge City 6th 10, Horncastle 2nd 2 St Neots 3rd 5, Ely City 2nd 0 Bourne Deeping 4th 4, Kettering 2nd 1 St Ives 3rd 2.

Men’s Division Six NW (N): Bourne Deeping 6th 1 Bourne Deeping 5th 5, Leadenham 2nd 1 Long Sutton 3rd 1, Louth 2nd 2 Spalding 4th 7, Spalding 5th 4 Wisbech Town 4th 0, Long Sutton 4th 5 Alford & District 2nd 0.

Women’s Division Two NW: Cambridge City 3rd 13 Wisbech Town 2nd 0, Bourne Deeping 6 Alford & District 1, Newmarket 2 Cambridge Uni 3rd 0, Royston 3 Spalding 3, Cambridge Nomads 0 Long Sutton 3, St Neots 1 CoP 2nd 1.

Women’s Division Three NW: Cambridge South 1 St Ives 2nd 0, Wisbech Town 3rd 0 Cambridge City 4th 9, Horncastle 0 Ely City 5, CoP 3rd 3 Haverhill 0, Spalding 2nd 5 Newmarket 2nd 1, Pelicans 5 Huntingdon 2.

Women’s Division Four NW (N): Alford & District 2nd 0 Bourne Deeping 2nd 5, Bourne Deeping 3rd 3 Leadenham 4, Long Sutton 2nd 0 Woodhall Spa 1, Louth 2nd 1 Spalding 3rd 3, March Town 5 Skegness 0, Spilsby 3 CoP 4th 5.


Men’s Premier B: I-ES v Norwich City, Cambridge Uni 2nd v CoP 2nd, Felixstowe v Havering, Spalding v Waltham Forest, West Herts 2nd v Old Southendian, Blueharts v Wisbech Town. Sunday – West Herts 2nd v I-ES.

Men’s Division One: Bishop’s Stortford v Long Sutton, Cambridge City 3rd v Harleston Magpies 2nd, Norwich City 2nd v Upminster, CoP 3rd v Wapping 2nd, Bourne Deeping v Blueharts 2nd, Shefford & Sandy v East London.

Men’s Division Three NW: Horncastle v Spalding 2nd, St Neots v CoP 4th, Cambridge City Vets v Wisbech Town 2nd, Spalding 3rd v Ely City, Long Sutton 2nd v Leadenham, St Ives v Bourne Deeping 2nd.

Men’s Division Four NW: Wisbech Town 3rd v Kettering, Alford & District v CoP 6th, Cambridge South 2nd v St Ives 2nd, Wellingborough v St Neots 2nd, CoP 5th v Cambridge City 5th, Bourne Deeping 3rd v Cambridge Nomads 2nd.

Men’s Division Five NW: St Ives 3rd v Bourne Deeping 4th, St Neots 3rd v Ely City 2nd, Cambridge City 6th v Horncastle 2nd, Kettering 2nd v March Town 2nd, Louth v Cambridge South 3rd, CoP 7th v CoP 8th.

Men’s Division Six NW (N): Wisbech Town 4th v Spalding 4th, Long Sutton 3rd v Louth 2nd, Bourne Deeping 5th v Leadenham 2nd, Spalding 5th v Long Sutton 4th, Alford & District 2nd v Bourne Deeping 6th.

Women’s Division Two NW: Long Sutton v Spalding, Cambridge Uni 3rd v Royston, Alford & District v Newmarket, Cambridge Nomads v St Neots, CoP 2nd v Cambridge City 3rd, Wisbech Town 2nd v Bourne Deeping.

Women’s Division Three NW: Newmarket 2nd v Haverhill, Ely City v CoP 3rd, Cambridge City 4th v Horncastle, Spalding 2nd v Pelicans, Huntingdon v Cambridge South, St Ives 2nd v Wisbech Town 3rd.

Women’s Division Four NW (N): Skegness v Spalding 3rd, Woodhall Spa v Louth 2nd, Leadenham v Long Sutton 2nd, March Town v Spilsby, CoP 4th v Alford & District 2nd, Bourne Deeping 2nd v Bourne Deeping 3rd.