Home   Sport   Article

Subscribe Now

HOCKEY: East League results and fixtures




RESULTS

MEN

Premier B: Bourne Deeping 9 West Herts 2nd 2, Blueharts 0 Wapping 2nd 4, Havering 3 I-ES 3, East London 0 CoP 2nd 4, Dereham 5 Shefford & Sandy 3, Waltham Forest 6 Spalding 1. Sunday - Dereham 2 Blueharts 0, Spalding 5 CoP 2nd 3.

Division Two (N): Long Sutton 4 Norwich Dragons 2, Pelicans 2 St Ives 4, Norwich City 3rd 1 Dereham 2nd 3, CoP 3rd 0 Cambridge Nomads 2, Kettering 2 Bourne Deeping 2nd 1, Bury St Edmunds 1 Cambridge South 4.

Division Four (NW): Bourne Deeping 3rd 1 CoP 6th 4, Spalding 2nd 8 Cambridge City 5th 5, Alford & District 2 Kettering 2nd 2, Cambridge South 2nd 2 Cambridge South 3rd 0, Cambridge Nomads 2nd 2 Long Sutton 2nd 6, Wisbech Town 3rd 1 Spalding 3rd 2.

Division Five (NW): March Town 2nd 2 Louth 5, Spalding 4th 3 Leadenham 2nd 1, St Ives 3rd 2 Horncastle 2nd 0, St Neots 2nd 5 St Neots 3rd 0, Cambridge City 6th 2 Bourne Deeping 4th 3, Wellingborough 8 Cambridge South 4th 3.

Division Six (NWN): CoP 8th 1 Bourne Deeping 5th 5, Leadenham 3rd 1 Louth 2nd 5, Long Sutton 3rd 5 Alford & District 2nd 2, Bourne Deeping 6th 0 Spalding 5th 3.

Spalding v Long Sutton
Spalding v Long Sutton

WOMEN

Division Two (NW): Bourne Deeping 2 St Ives 2nd 2, Cambridge South 7 Alford & District 1, Cambridge City 4th 2 Newmarket 1, Cambridge Nomads 2 CoP 2nd 3, Spalding 0 Long Sutton 1, St Ives 6 Pelicans 1.

Division Three (NW): March Town 5 Ely City 5, Cambridge University 3rd 9 Haverhill 0, Bury St Edmunds 2nd 2 Spalding 2nd 0, CoP 3rd 4 Wisbech Town 2nd 0, Horncastle 0 Saffron Walden 3, Huntingdon 4 Royston 1. Sunday - Horncastle 3 Cambridge University 3rd 4.

Division Four (NWN): Bourne Deeping 3rd 4 Woodhall Spa 1, Long Sutton 2nd 5 Spilsby 0, Alford & District 2nd 0 Horncastle 2nd 7, Spalding 3rd 0 Bourne Deeping 2nd 4, Louth 2nd 3 Leadenham 3.

FIXTURES

MEN

Premier B: I-ES v Wapping 2nd, West Herts 2nd v Blueharts, CoP 2nd v Bourne Deeping, Shefford & Sandy v East London, Spalding v Dereham, Havering v Waltham Forest.

Division Two (N): Dereham 2nd v St Ives, Norwich Dragons v Pelicans, Cambridge Nomads v Long Sutton, Bourne Deeping 2nd v CoP 3rd, Cambridge South v Kettering, Norwich City 3rd v Bury St Edmunds.

Division Four (NW): Kettering 2nd v Cambridge City 5th, CoP 6th v Spalding 2nd, Cambridge South 3rd v Bourne Deeping 3rd, Long Sutton 2nd v Cambridge South 2nd, Spalding 3rd v Cambridge Nomads 2nd, Alford & District v Wisbech Town 3rd.

Division Five (NW): Horncastle 2nd v Leadenham 2nd, Louth v Spalding 4th, St Neots 3rd v March Town 2nd, Bourne Deeping 4th v St Neots 2nd, Cambridge South 4th v Cambridge City 6th, St Ives 3rd v Wellingborough.

Division Six (NWN): Bourne Deeping 5th v Leadenham 3rd, Louth 2nd v CoP 8th, Spalding 5th v Long Sutton 3rd, Alford & District 2nd v Bourne Deeping 6th.

WOMEN

Division Two (NW): Newmarket v Alford & District, St Ives 2nd v Cambridge South, CoP 2nd v Bourne Deeping, Long Sutton v Cambridge Nomads, Pelicans v Spalding, Cambridge City 4th v St Ives.

Division Three (NW): Spalding 2nd v Haverhill, Ely City v Cambridge University 3rd, Wisbech Town 2nd v March Town, Saffron Walden v CoP 3rd, Royston v Horncastle, Bury St Edmunds 2nd v Huntingdon.

Division Four (NWN): Horncastle 2nd v Spilsby, Woodhall Spa v Long Sutton 2nd, CoP 4th v Bourne Deeping 3rd, Leadenham v Spalding 3rd, Alford & District 2nd v Louth 2nd.



This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More