Home   Sport   Article

Subscribe Now

HOCKEY: East League results and fixtures




RESULTS

MEN

Premier B: Spalding 1 Wapping 2nd 7.

Division Two (N): Norwich City 3rd 0 Norwich Dragons 4, Bury St Edmunds 5 St Ives 2, Kettering 6 Pelicans 2, CoP 3rd 5 Long Sutton 2.

Division Four (NW): Spalding 3rd 3 Cambridge City 5th 2, Cambridge Nomads 2nd 2 Spalding 2nd 1, Long Sutton 2nd 7 Kettering 2nd 1. Sunday - Spalding 2nd 0 Spalding 3rd 1.

Division Five (NW): Cambridge City 6th 5 Spalding 4th 2, St Neots 2nd 7 March Town 2nd 4.

Division Six (NWN): Leadenham 3rd 1 Bourne Deeping 5th 5, Alford & District 2nd 7 CoP 8th 1.

Spalding v Cambridge Nomads
Spalding v Cambridge Nomads

WOMEN

Division Two (NW): Spalding 3 Cambridge Nomads 2, Cambridge City 4th 3 St Ives 2nd 0, St Ives 3 Alford & District 1, Long Sutton 1 Newmarket 0.

Division Three (NW): Bury St Edmunds 2nd 7 Cambridge University 3rd 2, Huntingdon 7 Haverhill 0, CoP 3rd 4 March Town 3, Saffron Walden 11 Spalding 2nd 0, Royston 1 Wisbech Town 2nd 3.

Division Four (NWN): Leadenham 3 Spilsby 0, Bourne Deeping 2nd 4 Horncastle 2nd 2.

FIXTURES

MEN

Premier B: I-ES v Blueharts, Wapping 2nd v Bourne Deeping, West Herts 2nd v East London, CoP 2nd v Dereham, Spalding v Havering, Shefford & Sandy v Waltham Forest. Sunday - Dereham v East London.

Division Two (N): Dereham 2nd v Pelicans, St Ives v Long Sutton, Norwich Dragons v CoP 3rd, Cambridge Nomads v Kettering, Cambridge South v Norwich City 3rd, Bourne Deeping 2nd v Bury St Edmunds.

Division Four (NW): Kettering 2nd v Spalding 2nd, Cambridge City 5th v Bourne Deeping 3rd, CoP 6th v Cambridge South 2nd, Cambridge South 3rd v Cambridge Nomads 2nd, Spalding 3rd v Alford & District, Long Sutton 2nd v Wisbech Town 3rd.

Division Five (NW): Horncastle 2nd v Spalding 4th, Leadenham 2nd v March Town 2nd, Louth v St Neots 2nd, St Neots 3rd v Cambridge City 6th, Cambridge South 4th v St Ives 3rd, Bourne Deeping 4th v Wellingborough.

Division Six (NWN): Bourne Deeping 5th v Long Sutton 3rd, CoP 8th v Leadenham 3rd, Louth 2nd v Bourne Deeping 6th, Spalding 5th v Alford & District 2nd.

Spalding v Cambridge Nomads
Spalding v Cambridge Nomads

WOMEN

Division Two (NW): Newmarket v Cambridge South, Alford & District v Bourne Deeping, St Ives 2nd v Cambridge Nomads, CoP 2nd v Spalding, Pelicans v Cambridge City 4th, Long Sutton v St Ives.

Division Three (NW): Spalding 2nd v Cambridge University 3rd, Haverhill v March Town, Ely City v CoP 3rd, Wisbech Town 2nd v Horncastle, Royston v Bury St Edmunds 2nd, Saffron Walden v Huntingdon.

Division Four (NWN): Horncastle 2nd v Long Sutton 2nd, Spilsby v Bourne Deeping 3rd, CoP 4th v Spalding 3rd, Leadenham v Alford & District 2nd, Bourne Deeping 2nd v Louth 2nd.



This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More