Home   Sport   Article

Subscribe Now

HOCKEY: East League results and fixtures




RESULTS

MEN

Premier B: Dereham 3 West Herts 2nd 1, East London 1 Wapping 2nd 1, Bourne Deeping 1 Blueharts 1, Spalding 1 I-ES 9, Waltham Forest 4 CoP 2nd 2, Havering 3 Shefford & Sandy 2.

Division Two (N): Kettering 4 Norwich Dragons 2, CoP 3rd 1 St Ives 4, Long Sutton 1 Pelicans 2, Cambridge South 6 Dereham 2nd 0, Bury St Edmunds 4 Cambridge Nomads 1, Norwich City 3rd 6 Bourne Deeping 2nd 4.

Division Four (NW): Cambridge Nomads 2nd 4 CoP 6th 2, Cambridge South 2nd 1 Cambridge City 5th 3, Bourne Deeping 3rd 0 Spalding 2nd 3, Spalding 3rd 3 Kettering 2nd 0, Wisbech Town 3rd 1 Cambridge South 3rd 3, Alford & District 0 Long Sutton 2nd 3.

Division Five (NW): Cambridge City 6th 3 Louth 3, St Neots 2nd 3 Leadenham 2nd 1, March Town 2nd 6 Spalding 4th 0, Cambridge South 4th 1 Horncastle 2nd 1, Wellingborough 5 St Neots 3rd 0, St Ives 3rd 7 Bourne Deeping 4th 1.

Division Six (NWN): Leadenham 3rd 0 Spalding 5th 2, Long Sutton 3rd 2 CoP 8th 0, Alford & District 2nd 0 Louth 2nd 4, Bourne Deeping 6th 1 Bourne Deeping 5th 8.

Spalding v St Ives 2nd
Spalding v St Ives 2nd

WOMEN

Division Two (NW): Spalding 1 St Ives 2nd 2, Cambridge Nomads 2 Alford & District 2, Bourne Deeping 2 Cambridge South 0, Pelicans 1 Newmarket 2, St Ives 0 CoP 2nd 2, Cambridge City 4th 0 Long Sutton 0.

Division Three (NW): Horncastle 3 Ely City 4, CoP 3rd 6 Haverhill 1, Royston 0 Spalding 2nd 1, Huntingdon 0 Wisbech Town 2nd 2, Bury St Edmunds 2nd 0 Saffron Walden 2.

Division Four (NWN): Spalding 3rd 8 Woodhall Spa 1, Bourne Deeping 3rd 0 Long Sutton 2nd 2, Leadenham 2 Horncastle 2nd 2, Louth 2nd 0 CoP 4th 2, Alford & District 2nd 0 Bourne Deeping 2nd 2.

FIXTURES

MEN

Premier B: Spalding v Wapping 2nd.

Division Two (N): Norwich City 3rd v Norwich Dragons, Bury St Edmunds v St Ives, Kettering v Pelicans, CoP 3rd v Long Sutton, Bourne Deeping 2nd v Dereham 2nd.

Division Four (NW): Spalding 3rd v Cambridge City 5th, Cambridge Nomads 2nd v Spalding 2nd, Long Sutton 2nd v Kettering 2nd. Sunday - Spalding 2nd v Spalding 3rd.

Division Five (NW): Cambridge City 6th v Spalding 4th, St Neots 2nd v March Town 2nd.

Division Six (NWN): Leadenham 3rd v Bourne Deeping 5th, Long Sutton 3rd v Spalding 5th, Alford & District 2nd v CoP 8th.

WOMEN

Division Two (NW): Spalding v Cambridge Nomads, Cambridge City 4th v St Ives 2nd, St Ives v Alford & District, Long Sutton v Newmarket.

Division Three (NW): Bury St Edmunds 2nd v Cambridge University 3rd, Huntingdon v Haverhill, CoP 3rd v March Town, Saffron Walden v Spalding 2nd, Royston v Wisbech Town 2nd.

Division Four (NWN): Leadenham v Spilsby, Alford & District 2nd v Woodhall Spa, Bourne Deeping 2nd v Horncastle 2nd.



This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More