Home   Sport   Article

HOCKEY: Your guide to all the games




Spalding v St Ives 2nd
Spalding v St Ives 2nd

East League results and fixtures

RESULTS

SATURDAY

Men’s Premier A: Harleston Magpies 4 Bedford 1, Cambridge University 3 Letchworth 2, Wapping 5 Chelmsford 1, CoP 4 Saffron Walden 0, Spalding 2 Blueharts 2.

Men’s Premier B: West Herts 2nd 3 Cambridge City 2nd 5, Bourne Deeping 3 Havering 1, Wisbech Town 2 CoP 2nd 2, Dereham 3 Waltham Forest 2, Norwich City 1 Wapping 2nd 0.

Men’s Division One: Long Sutton 3 Old Southendian 4, Felixstowe 0 Sudbury 0, East London 6 Broxbourne 3, Shefford & Sandy 6 Bishop’s Stortford 0, Cambridge City 3rd 1 Upminster 5, Cambridge Nomads 3 Wapping 3rd 4.

Men’s Division Three NW: Ely City 5 CoP 5th 2, St Neots 2 Cambridge City 4th 2, March Town 6 Spalding 2nd 2, Spalding 3rd 0 Kettering 13, CoP 4th 0 Bourne Deeping 2nd 1, Cambridge City Vets 3 Leadenham 2.

Men’s Division Four NW: Long Sutton 2nd 8 Cambridge City 5th 2, St Ives 2nd 1 Bourne Deeping 4th 0, Wisbech Town 2nd 3 Cambridge South 3rd 3, Cambridge South 2nd 2 Alford & District 2, CoP 6th 2 St Neots 2nd 1, Bourne Deeping 3rd 5 Cambridge Nomads 2nd 2.

Men’s Division Five NW: Kettering 2nd 2 CoP 7th 0, Wellingborough 2 St Neots 3rd 2, March Town 2nd 0 Spalding 4th 3, Horncastle 2nd 1 Louth 4, Cambridge City 6th 0 St Ives 3rd 2.

Men’s Division Six NW (N): Wisbech Town 4th 0 Leadenham 2nd 5, Leadenham 3rd 2 Bourne Deeping 5th 3, Bourne Deeping 6th 1 Long Sutton 3rd 1, CoP 8th 0 Louth 2nd 0.

Women’s Division Two NW: Pelicans 4 Alford & District 0, Cambridge University 2nd 3 Cambridge Nomads 2, Cambridge City 3rd 2 Cambridge South 0, CoP 2nd 2 Long Sutton 2, Spalding 4 St Ives 2nd 0.

Women’s Division Three NW: Haverhill 1 Spalding 2nd 1, Bourne Deeping 0 Bury St Edmunds 2nd 0, March Town 0 CoP 3rd 8, Horncastle 0 Ely City 2, Cambridge City 4th 1 Cambridge University 3rd 1.

Women’s Division Four NW (N): Louth 2nd 1 Woodhall Spa 1, Bourne Deeping 3rd 0 Spilsby 3, CoP 4th 3 Long Sutton 2nd 0, Alford & District 2nd 0 Bourne Deeping 2nd 5.

SUNDAY

Men’s Premier B: Dereham 2 Norwich City 4.

Men’s Division Three NW: March Town 4 CoP 4th 3.

Men’s Division Five NW: Horncastle 2nd 4 St Neots 4th 2.

Women’s Division Three NW: Horncastle 4 Bury St Edmunds 3rd 1, Cambridge University 3rd 3 CoP 3rd 0.

FIXTURES

SATURDAY

Men’s Premier A: Letchworth v Wapping, Bedford v Cambridge Uni, Blueharts v Harleston Magpies, Chelmsford v CoP, Saffron Walden v Ipswich, St Albans v Spalding.

Men’s Premier B: Havering v Wisbech Town, Cambridge City 2nd v Bourne Deeping, Cambridge University 2nd v West Herts 2nd, CoP 2nd v Dereham, Waltham Forest v Norwich City, Wapping 2nd v I-ES.

Men’s Division One: Sudbury v East London, Old Southendian v Felixstowe, Upminster v Long Sutton, Broxbourne v Shefford & Sandy, Bishop’s Stortford v Cambridge Nomads, Wapping 3rd v Cambridge City 3rd.

Men’s Division Three NW: Cambridge City 4th v March Town, CoP 5th v St Neots, Bourne Deeping 2nd v Ely City, Spalding 2nd v Spalding 3rd, Kettering v Cambridge City Vets, Leadenham v CoP 4th.

Men’s Division Four NW: Bourne Deeping 4th v Wisbech Town 2nd, Cambridge City 5th v St Ives 2nd, St Neots 2nd v Long Sutton 2nd, Cambridge South 3rd v Cambridge South 2nd, Alford & District v Bourne Deeping 3rd, Cambridge Nomads 2nd v CoP 6th.

Men’s Division Five NW: St Neots 3rd v March Town 2nd, CoP 7th v Wellingborough, St Ives 3rd v Kettering 2nd, Spalding 4th v Horncastle 2nd, Louth v St Neots 4th, Wisbech Town 3rd v Cambridge City 6th.

Men’s Division Six NW (N): Leadenham 2nd v Leadenham 3rd, Bourne Deeping 5th v Bourne Deeping 6th, Long Sutton 3rd v CoP 8th, Louth 2nd v Spalding 5th.

Women’s Division Two NW: Cambridge Nomads v Cambridge City 3rd, Alford & District v Cambridge University 2nd, St Ives 2nd v Pelicans, Cambridge South v CoP 2nd, Wisbech Town 2nd v Spalding.

Women’s Division Three NW: Bury St Edmunds 2nd v March Town, Spalding 2nd v Bourne Deeping, Cambridge University 3rd v Haverhill, CoP 3rd v Horncastle, Ely City v Bury St Edmunds 3rd, Huntingdon v Cambridge City 4th.

Women’s Division Four NW (N): Spilsby v Spalding 3rd, Woodhall Spa v Bourne Deeping 3rd, Bourne Deeping 2nd v Louth 2nd, Long Sutton 2nd v Leadenham.

SUNDAY

Women’s Division Four NW (N): Alford & District 2nd v Spilsby.



COMMENTS
()


Iliffe Media does not moderate comments. Please click here for our house rules.

People who post abusive comments about other users or those featured in articles will be banned.

Thank you. Your comment has been received and will appear on the site shortly.

 

Terms of Comments

We do not actively moderate, monitor or edit contributions to the reader comments but we may intervene and take such action as we think necessary, please click here for our house rules.

If you have any concerns over the contents on our site, please either register those concerns using the report abuse button, contact us here.

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More