Home   Sport   Article

HOCKEY: Results and fixtures




Spalding v City of Peterborough
Spalding v City of Peterborough

Your guide to all the games

RESULTS

SATURDAY

Men’s Premier A: Blueharts 1 Wapping 2, St Albans 4 Cambridge University 1, Saffron Walden 2 Bedford 4, Chelmsford 2 Letchworth 5, Ipswich 0 Harleston Magpies 4, Spalding 0 CoP 6.

Men’s Premier B: Cambridge University 2nd 5 Wisbech Town 1, Wapping 2nd 4 Bourne Deeping 3, Waltham Forest 0 Cambridge City 2nd 3, CoP 2nd 1 Havering 1, Norwich City 2 West Herts 2nd 2, I-ES 3 Dereham 2.

Men’s Division One: Upminster 1 East London 3, Wapping 3rd 7 Felixstowe 0, Bishop’s Stortford 0 Old Southendian 3, Broxbourne 5 Sudbury 1, Cambridge Nomads 4 Long Sutton 0, Cambridge City 3rd 4 Shefford & Sandy 3.

Men’s Division Three NW: Bourne Deeping 2nd 9 March Town 3, Leadenham 3 St Neots 1, Kettering 9 CoP 5th 0, Spalding 2nd 0 Cambridge City 4th 9, Cambridge City Vets 3 Ely City 3, CoP 4th 5 Spalding 3rd 2.

Men’s Division Four NW: St Neots 2nd 0 Wisbech Town 2nd 5, Cambridge Nomads 2nd 0 St Ives 2nd 6, Alford & District 0 Cambridge City 5th 1, Cambridge South 3rd 2 Bourne Deeping 4th 2, Bourne Deeping 3rd 1 Long Sutton 2nd 4, CoP 6th 2 Cambridge South 2nd 4.

Men’s Division Five NW: St Ives 3rd 5 March Town 2nd 3, Wisbech Town 3rd 4 Wellingborough 3, Louth 13 CoP 7th 0, Spalding 4th 7 St Neots 3rd 4, St Neots 4th 0 Kettering 2nd 4, Cambridge City 6th 2 Horncastle 2nd 1.

Men’s Division Six NW (N): Louth 2nd 2 Wisbech Town 4th 1, Long Sutton 3rd 5 Spalding 6th 0, Bourne Deeping 5th 0 Leadenham 2nd 4, CoP 8th 0 Alford & District 2nd 1, Spalding 5th 3 Bourne Deeping 6th 2.

Women’s Division Two NW: St Ives 2nd 0 Cambridge City 3rd 3, Wisbech Town 2nd 0 Cambridge University 2nd 11, Long Sutton 2 Alford & District 2, Cambridge South 2 Cambridge Nomads 2, Spalding 3 CoP 2nd 3.

Women’s Division Three NW: Cambridge University 3rd 8 March Town 0, Huntingdon 1 Bourne Deeping 8, Ely City 3 Spalding 2nd 4, CoP 3rd 2 Bury St Edmunds 2nd 3, Bury St Edmunds 3rd 1 Haverhill 2, Cambridge City 4th 5 Horncastle 0.

Women’s Division Four NW (N): Bourne Deeping 2nd 2 Spalding 3rd 0, Long Sutton 2nd 1 Woodhall Spa 3, Leadenham 3 Louth 2nd 0, Alford & District 2nd 2 CoP 4th 6.

SUNDAY

Men’s Premier A: St Albans 5 Saffron Walden 1, Harleston Magpies 4 Wapping 4, Letchworth 0 CoP 8.

Men’s Premier B: Cambridge University 2nd 3 CoP 2nd 0.

Men’s Division One: Felixstowe 3 Long Sutton 2.

Men’s Division Five NW: Wisbech Town 3rd 4 Louth 4.

Women’s Division Two NW: CoP 2nd 1 Cambridge University 2nd 0.

FIXTURES

SATURDAY

Men’s Premier A: Harleston Magpies v Letchworth, Bedford v Chelmsford, Cambridge University v Saffron Walden, Ipswich v Spalding, CoP v Blueharts, Wapping v St Albans.

Men’s Premier B: West Herts 2nd v Havering, Cambridge City 2nd v CoP 2nd, Bourne Deeping v Waltham Forest, Norwich City v I-ES, Dereham v Cambridge University 2nd, Wisbech Town v Wapping 2nd.

Men’s Division One: Long Sutton v Sudbury, Old Southendian v Broxbourne, Felixstowe v Bishop’s Stortford, Cambridge Nomads v Cambridge City 3rd, Shefford & Sandy v Upminster, East London v Wapping 3rd.

Men’s Division Three NW: Ely City v Cambridge City 4th, CoP 5th v Spalding 2nd, St Neots v Kettering, Cambridge City Vets v CoP 4th, Spalding 3rd v Bourne Deeping 2nd, March Town v Leadenham.

Men’s Division Four NW: Long Sutton 2nd v Bourne Deeping 4th, Cambridge City 5th v Cambridge South 3rd, St Ives 2nd v Alford & District, Bourne Deeping 3rd v CoP 6th, Cambridge South 2nd v St Neots 2nd, Wisbech Town 2nd v Cambridge Nomads 2nd.

Men’s Division Five NW: Kettering 2nd v St Neots 3rd, CoP 7th v Spalding 4th, Wellingborough v Louth, St Neots 4th v Cambridge City 6th, Horncastle 2nd v St Ives 3rd, March Town 2nd v Wisbech Town 3rd.

Men’s Division Six NW (N): Alford & District 2nd v Leadenham 2nd, Spalding 6th v Bourne Deeping 5th, Wisbech Town 4th v Long Sutton 3rd, CoP 8th v Spalding 5th, Leadenham 3rd v Louth 2nd.

Women’s Division Two NW: Pelicans v Cambridge Nomads, Alford & District v Cambridge South, Cambridge University 2nd v Long Sutton, CoP 2nd v St Ives 2nd, Cambridge City 3rd v Wisbech Town 2.

Women’s Division Three NW: Haverhill v Bury St Edmunds 2nd, Spalding 2nd v CoP 3rd, Bourne Deeping v Ely City, Bury St Edmunds 3rd v Cambridge City 4th, Horncastle v Cambridge University 3rd, March Town v Huntingdon.

Women’s Division Four NW (N): Louth 2nd v Spilsby, Bourne Deeping 3rd v Long Sutton 2nd, Leadenham v Alford & District 2nd, CoP 4th v Bourne Deeping 2nd, Woodhall Spa v Spalding 3rd.

SUNDAY

Men’s Premier A: CoP v Cambridge University, Ipswich v Bedford, Spalding v Letchworth.



COMMENTS
()


Iliffe Media does not moderate comments. Please click here for our house rules.

People who post abusive comments about other users or those featured in articles will be banned.

Thank you. Your comment has been received and will appear on the site shortly.

 

Terms of Comments

We do not actively moderate, monitor or edit contributions to the reader comments but we may intervene and take such action as we think necessary, please click here for our house rules.

If you have any concerns over the contents on our site, please either register those concerns using the report abuse button, contact us here.

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More