Home   Sport   Article

HOCKEY: Results and fixtures




Photo by Tim Wilson
Photo by Tim Wilson

Your guide to all the games

RESULTS

SATURDAY

Men’s Premier A: Spalding 3 Cambridge Uni 9, Blueharts 0 Bedford 4, Saffron Walden 4 Chelmsford 4.

Men’s Premier B: Norwich City 3 Wisbech Town 0, I-ES 3 Bourne Deeping 3, Cambridge Uni 2nd 1 Cambridge City 2nd 4, Wapping 2nd 2 Havering 0, Waltham Forest 0 CoP 2nd 2, Dereham 2 West Herts 2nd 1.

Men’s Division One: Cambridge Nomads 0 East London 6, Cambridge City 3rd 7 Felixstowe 0, Upminster 3 Old Southendian 2, Wapping 3rd 3 Sudbury 1, Bishop’s Stortford 4 Broxbourne 4, Shefford & Sandy 6 Long Sutton 4.

Men’s Division Three NW: Cambridge City Vets 2 March Town 2, CoP 4th 4 St Neots 5, Bourne Deeping 2nd 6 CoP 5th 2, Leadenham 0 Cambridge City 4th 5, Kettering 10 Spalding 2nd 1, Spalding 3rd 1 Ely City 7.

Men’s Division Four NW: Bourne Deeping 3rd 1 Wisbech Town 2nd 7, CoP 6th 0 St Ives 2nd 4, St Neots 2nd 0 Cambridge City 5th 1, Cambridge Nomads 2nd 2 Bourne Deeping 4th 1, Alford & District 3 Cambridge South 3rd 1, Cambridge South 2nd 1 Long Sutton 2nd 1.

Men’s Division Five NW: St Neots 4th 0 March Town 2nd 6, Cambridge City 6th 1 Wellingborough 5, St Ives 3rd 4 CoP 7th 0, Wisbech Town 3rd 2 St Neots 3rd 1, Louth 2 Spalding 4th 1, Horncastle 2nd 0 Kettering 2nd 3.

Men’s Division Six NW (N): CoP 8th 1 Leadenham 3rd 1, Spalding 5th 4 Wisbech Town 4th 0, Louth 2nd 0 Leadenham 2nd 6, Long Sutton 3rd 2 Bourne Deeping 5th 1, Bourne Deeping 6th 1 Alford & District 2nd 1.

Women’s Division Two NW: Spalding 1 Cambridge Uni 2nd 3, St Ives 2nd 1 Alford & District 5, Wisbech Town 2nd 1 Cambridge Nomads 4, Long Sutton 5 Cambridge South 0, CoP 2nd 7 Pelicans 0.

Women’s Division Three NW: Bury St Edmunds 3rd 2 March Town 2, Cambridge City 4th 4 Bourne Deeping 5, Cambridge Uni 3rd 1 Spalding 2nd 0, Huntingdon 1 Bury St Edmunds 2nd 4, Ely City 0 CoP 3rd 0, Horncastle 1 Haverhill 0.

Women’s Division Four NW (N): Leadenham 3 Spalding 3rd 0, Alford & District 2nd 1 Bourne Deeping 3rd 3, Bourne Deeping 2nd 6 Woodhall Spa 1, CoP 4th 7 Louth 2nd 0.

SUNDAY

Men’s Premier A: Blueharts 0 Chelmsford 2.

Men’s Premier B: West Herts 2nd 3 Wisbech Town 1, Dereham 1 Bourne Deeping 2, Norwich City 2 Cambridge City 2nd 4.

Men’s Division Three NW: Ely City 4 Leadenham 1, Cambridge City Vets 1 CoP 5th 0.

Men’s Division Five NW: Kettering 2nd 6 March Town 2nd 4, Horncastle 2nd 0 Wellingborough 1.

Women’s Division Three NW: Horncastle 0 Bourne Deeping 3, Huntingdon 2 Ely City 7.

FIXTURES

SATURDAY

Men’s Premier A: Harleston Magpies v Chelmsford, Letchworth v Saffron Walden, CoP v Ipswich, Wapping v Spalding, Cambridge Uni v Blueharts, Bedford v St Albans.

Men’s Premier B: West Herts 2nd v CoP 2nd, Havering v Waltham Forest, Dereham v Norwich City, Wisbech Town v I-ES, Bourne Deeping v Cambridge Uni 2nd, Cambridge City 2nd v Wapping 2nd.

Men’s Division One: Long Sutton v Broxbourne, Sudbury v Bishop’s Stortford, Shefford & Sandy v Cambridge Nomads, East London v Cambridge City 3rd, Felixstowe v Upminster, Old Southendian v Wapping 3rd.

Men’s Division Three NW: Ely City v Spalding 2nd, Cambridge City 4th v Kettering, Spalding 3rd v Cambridge City Vets, March Town v CoP 4th, St Neots v Bourne Deeping 2nd, CoP 5th v Leadenham.

Men’s Division Four NW: Long Sutton 2nd v Cambridge South 3rd, Bourne Deeping 4th v Alford & District, Cambridge South 2nd v Bourne Deeping 3rd, Wisbech Town 2nd v CoP 6th, St Ives 2nd v St Neots 2nd, Cambridge City 5th v Cambridge Nomads 2nd.

Men’s Division Five NW: Kettering 2nd v Spalding 4th, St Neots 3rd v Louth, Horncastle 2nd v St Neots 4th, March Town 2nd v Cambridge City 6th, Wellingborough v St Ives 3rd, CoP 7th v Wisbech Town 3rd.

Men’s Division Six NW (N): Alford & District 2nd v Bourne Deeping 5th, Leadenham 2nd v Long Sutton 3rd, Bourne Deeping 6th v CoP 8th, Leadenham 3rd v Spalding 5th, Spalding 6th v Louth 2nd.

Women’s Division Two NW: Pelicans v Cambridge South, Cambridge Nomads v Long Sutton, Cambridge City 3rd v Spalding, Cambridge Uni 2nd v St Ives 2nd, Alford & District v Wisbech Town 2nd.

Women’s Division Three NW: Haverhill v CoP 3rd, Bury St Edmunds 2nd v Ely City, Horncastle v Bury St Edmunds 3rd, March Town v Cambridge City 4th, Bourne Deeping v Cambridge Uni 3rd, Spalding 2nd v Huntingdon.

Women’s Division Four NW (N): Spilsby v Long Sutton 2nd, CoP 4th v Leadenham, Spalding 3rd v Alford & District 2nd, Bourne Deeping 3rd v Bourne Deeping 2nd.

SUNDAY

Men’s Premier B: Wapping 2nd v Waltham Forest.

Women’s Division Three NW: Bury St Edmunds 2nd v Horncastle.



COMMENTS
()


Iliffe Media does not moderate comments. Please click here for our house rules.

People who post abusive comments about other users or those featured in articles will be banned.

Thank you. Your comment has been received and will appear on the site shortly.

 

Terms of Comments

We do not actively moderate, monitor or edit contributions to the reader comments but we may intervene and take such action as we think necessary, please click here for our house rules.

If you have any concerns over the contents on our site, please either register those concerns using the report abuse button, contact us here.

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies - Learn More