Football: The big kick-off

Deeping Rangers start the season at home to Sileby Rangers on Saturday
Deeping Rangers start the season at home to Sileby Rangers on Saturday
0
Have your say

Your guide to all the games

FRIDAY

CHROMASPORT & TROPHIES UNITED COUNTIES LEAGUE

Reserve Division: Bugbrooke St Michaels v Raunds.

PFA Jack Hogg Charity Shield

Whittlesey v Moulton Harrox (at Peterborough Northern Star, 7.30pm).


SATURDAY

CHROMASPORT & TROPHIES UNITED COUNTIES LEAGUE

Premier Division: AFC Kempston v Yaxley, Boston v Oadby, Deeping v Sileby, Desborough v Holbeach, Eynesbury v Harborough, Kirby Muxloe v Peterborough Northern Star, Leicester Nirvana v Wellingborough, Northampton Spencer v Harrowby, Rothwell Corinthians v Huntingdon, Sleaford v Cogenhoe, Wisbech v Newport Pagnell.

Division One: Bourne v Buckingham, Burton Park Wanderers v Blackstones, Olney v Rushden & Higham, Peterborough Sports v Irchester, Raunds v ON Chenecks, St Neots Town Saints v Long Buckby, Stewarts & Lloyds Corby v Bugbrooke St Michaels, Whitworth v Oakham, Woodford v Thrapston.

Reserve Division: Cogenhoe v Whitworth, Harborough v Irchester, Huntingdon v ON Chenecks, Peterborough Northern Star v Olney, Rushden & Higham v Rothwell Corinthians.

CHROMASPORT & TROPHIES PETERBOROUGH & DISTRICT LEAGUE

Premier Division (2pm): Crowland v Riverside, Holbeach Res v Stilton, Ketton v AFC Stanground, Leverington Sports v Peterborough Sports Res, Pinchbeck v Netherton, Sawtry v Deeping Res, Uppingham v Thorney.

Division One (2pm): Kings Cliffe v Wisbech Res, Long Sutton v Stamford Belvedere, Netherton Res v Stamford Lions, Peterborough ICA Sports Res v Baston, Spalding Res v Oundle, Whittlesey Res v Moulton Harrox Res, Wittering v Warboys.

FRIENDLY

Skegness Town v Spalding.


TUESDAY

CHROMASPORT & TROPHIES UNITED COUNTIES LEAGUE

Premier Division: Boston v Harrowby, Cogenhoe v AFC Kempston, Deeping v Huntingdon, Eynesbury v Yaxley, Kirby Muxloe v Desborough, Northampton Spencer v Harborough, Peterborough Northern Star v Wisbech, Rothwell Corinthians v Oadby, Wellingborough v Newport Pagnell.

Division One: Olney v Thrapston, Peterborough Sports v Blackstones.

CHROMASPORT & TROPHIES PETERBOROUGH & DISTRICT LEAGUE

Premier Division (6.30pm): Crowland v Langtoft, Leverington Sports v Holbeach Res, Moulton Harrox v Pinchbeck, Peterborough ICA Sports v Ketton, Stilton v Riverside, Whittlesey v Thorney.

Division One (6.30pm): Netherton Res v Warboys, Oundle v Kings Cliffe.


WEDNESDAY

CHROMASPORT & TROPHIES UNITED COUNTIES LEAGUE

Premier Division: Holbeach v Sleaford.

CHROMASPORT & TROPHIES PETERBOROUGH & DISTRICT LEAGUE

Premier Division: Netherton v Peterborough Sports Res (8.05pm), Sawtry v AFC Stanground (6.30pm).

Division One: Baston v Wittering (6.30pm), Langtoft Res v Stamford Belvedere (6.30pm), Moulton Harrox Res v Long Sutton (6.30pm), Peterborough ICA Sports Res v Whittlesey Res (6.30pm), Spalding Res v Stamford Lions (7.30pm), Wisbech Res v Sutton Bridge (7.30pm).