SPORTING FIXTURES: October 13 - 17

0
Have your say

YOU sporting fixtures for the next week...

SATURDAY

Football: FA Vase: Round One (selected, 3pm) – Deeping Rangers v Quorn; Spalding Utd v Retford Utd.

UCL Premier Division (3pm) – AFC Kempston Rovers v Cogenhoe Utd; Blackstones v St Ives Town; Holbeach United v Huntingdon Town; Peterborough NS v Irchester Utd; Wellingborough Town v Harborough Town.

UCL Division One (selected, 3pm) – Bugbrooke SM v Bourne Town.

Peterborough & District League (2pm): Premier Division – Crowland Tn v Uppingham Town; Kings Cliffe Utd v Pinchbeck Utd; Peterboro’ Sp Parkway v Moulton Harrox; Whittlesey BS v Deeping Rangers Res. Division One – Long Sutton Ath v Ryhall Utd; Stamford Bels v Sutton Bridge Utd. Division Two – Deeping Rangers ‘A’ v Gedney Hill; Langtoft Utd Res v Crowland Tn Res; Pinchbeck Utd Res v Peterbo’ Sp Parkway Res. Division Three – Uppingham Tn Res v Long Sutton Res. Division Five – Peterboro’ Giants v Holbeach Utd A; Peterbo’ Sp Parkway A v Tydd SM; Sutton Bridge Utd Res v Pinchbeck Utd ‘A’.

Boston & District League (2.30pm): Premier Division – Benington v Wyberton; Kirton Town v Old Dons. Division One – Spalding Tn v Freiston Res; Wyberton Res v Spalding Har. Division Two – Fishtoft Res v Holbeach Bank; Nelson v Fosdyke; Old Dons Res v Sutterton. Division Three – FC Kirton v Tulip; Fosdyke Res v Spilsby Town Res; Pointon A v Swineshead Inst Res; Spalding Har Res v Benington Res; Sutterton Res v Friskney.

Rugby: SSE Midland Division (3pm): Midlands One East – Spalding RFC v Peterborough Lions.

SUNDAY

Football: Spalding Sunday League (10.30am) – Pinchbeck Utd Sun v Holbeach Utd Sun (J Mowatt); Jubilee v Sutton SJ (Castle) (J Ulyatt); Lutton v Fenway (L Thorold); Magnet Tavern v Gosberton (P Hayes); Sutton Bridge v Hole ITW (C Hardy).

TUESDAY

Football: UCL Premier Division (7.45pm) – Kempston Rovers v Deeping Rangers; Desborough Town v Quorn; Harborough Town v Shepshed Dynamo; Irchester Utd v Huntingdon Town; Long Buckby v S & L Corby; Spalding Utd v Boston Town; Wellingborough Town v St Ives; Yaxley v Newport Pagnell.

WEDNESDAY

Football: UCL Premier Division (7.45pm) – Holbeach Utd v Sleaford Town.

Lincs FA Senior Trophy (7.45pm): Round One – Blackstones v Bourne Town.