SPORTING FIXTURES: August 10-14

Latest sport news from the Lincs Free Press and Spalding Guardian,spaldingtoday.co.uk/sport, @lfpsport on Twitter
Latest sport news from the Lincs Free Press and Spalding Guardian,spaldingtoday.co.uk/sport, @lfpsport on Twitter

This week’s football and cricket fixtures...

SATURDAY

Cricket: Lincs ECB Premier League (selected, 12.30pm): Spalding Town v Lincoln Lindum; Bourne v Market Deeping.

South Lincs & Border League (1.30pm): Premier Division: Billingboro’ v Belton Park; Grantham v Boston; Lindum 2nd v Skegness 2nd; Moulton Hx v Welby; Stamford v Bourne 2nd; Woodhall Spa 2nd v Sleaford 2nd. Division One: Boston 2nd v Baston; Heckington v Stamford 2nd; Deeping 2nd v Friskney; Spalding 2nd v Blankney; Thomas Cook v Billingboro’ 2nd. Division Two: Boston 3rd v Spalding 3rd; Burgh & District v Freiston; Cavaliers v Lindum 3rd; Pinchbeck v Long Sutton 2nd; Timberland v Claypole; Welby 2nd v Grantham 2nd.

Football: UCL Premier Division (3pm): Boston Town v Cogenhoe Utd; Deeping Rangers v AFC Rushden & Diamonds Desborough Town v Huntingdon Town; Holbeach Utd v Harborough Town; Long Buckby v Kempston Rovers; PNS v Newport Pagnell; Sleaford Town v Woodford; Spalding Utd v Sileby Rangers; Wellingborough Town v Wisbech Town; Yaxley v S & L Corby.

UCL Division One (selected, 3pm): Bourne Town v Thrapston Town.

Peterborough & District League (2pm): Premier Division: Crowland Tn v Stilton Utd.

President Premier Shield (2pm): Pinchbeck Utd v Moulton Hx.

Chairman Champion Shield (2pm): Ketton v Moulton Hx Res; Long Sutton Ath v ICA Sports Res; Ryhall Utd v Holbeach Utd Res;Sutton Bridge Utd v Peterborough Sports Res.

SUNDAY

Cricket: South Lincs & Border League (1.30pm): Division One: Moulton Harrox 2nd v Long Sutton.

Rutland League (1.30pm): Division Two: Medbourne v Mkt Deeping Sun. Division Three: Spalding Sun v S&L Corby. Division Five: Bourne Sun 2nd v Wisbech 2nd. Division Six: Mkt Deeping Sun 2nd v Castor & Ailsworth 2nd. Division Seven: Long Sutton Sun 2nd v Warboys 2nd; Weldon 2nd v Spalding Sun 2nd.

TUESDAY

Football: UCL Premier Division (7.45pm): Kempston Rov v S&L Corby; AFC Rushden & Diamonds v Sileby Rangers; Boston Tn v Spalding Utd; Cogenhoe Utd v Wellingborough Tn; Long Buckby v Desborough Tn; Newport Pagnell v Yaxley; Sleaford Tn v Deeping Rangers; Wisbech Tn v PNS; Woodford v Harborough Tn.

Peterborough & District League (6.30pm): Premier Division: Crowland Town v Whittlesey BS.

Division One (7.30pm): Holbeach Utd Res v Langtoft Utd Res; Long Sutton v Thorney.

President Premier Shield (6.30pm): Whittlesey Utd v Deeping Rangers Res.

WEDNESDAY

Football: UCL Premier Division (7.45pm): Huntingdon Town v Holbeach United.

Peterborough & District League (7.30pm): Premier Division: Netherton v Moulton Harrox.