HOCKEY: Results and fixtures

Spalding v Cambridge City 3rd
Spalding v Cambridge City 3rd

Your guide to all the games

RESULTS

Spalding ladies first team

Spalding ladies first team

Men’s Premier B: Havering 1 CoP 2nd 2, Blueharts 3 West Herts 2nd 0, Felixstowe 3 Spalding 5, Norwich City 6 Old Southendian 1.

Men’s Division One: Bishop’s Stortford 3 Upminster 1, Harleston Magpies 2nd 1 Long Sutton 0.

Men’s Division Three NW: Wisbech Town 2nd 1 Horncastle 3, St Neots 5 Ely City 5, Spalding 2nd 1 Leadenham 3, CoP 4th 3 Bourne Deeping 2nd 0.

Men’s Division Four NW: Alford & District 1 St Neots 2nd 2, CoP 5th 10 Wisbech Town 3rd 0.

Photos by Tim Wilson

Photos by Tim Wilson

Men’s Division Five NW: Horncastle 2nd 1 St Ives 3rd 2, CoP 7th 4 Louth 1, Ely City 2nd 3 CoP 8th 0.

Men’s Division Six NW (N): Bourne Deeping 5th 8 Alford & District 2nd 1, Long Sutton 3rd 0 Spalding 5th 3, Louth 2nd 2 Bourne Deeping 6th 3.

Women’s Division Two NW: Wisbech Town 2nd 1 CoP 2nd 0, Alford & District 4 Cambridge Nomads 1, Spalding 2 Cambridge City 3rd 1. Sunday – St Neots 5 Alford & District 1.

Women’s Division Three NW: Horncastle 8 Newmarket 2nd 0, Cambridge City 4th 4 Spalding 2nd 3, Ely City 2 Pelicans 1, Haverhill 0 Cambridge South 5, CoP 3rd 3 Wisbech Town 3rd 0.

Women’s Division Four NW (N): Long Sutton 2nd 7 Skegness 4, Louth 2nd 0 Bourne Deeping 3rd 8.

FIXTURES

Men’s Premier B: Havering v Blueharts, CoP 2nd v Felixstowe, Norwich City v Cambridge Uni 2nd, Waltham Forest v I-ES, Wisbech Town v West Herts 2nd, Old Southendian v Spalding.

Men’s Division One: Long Sutton v Cambridge City 3rd, East London v Bishop’s Stortford, Upminster v Shefford & Sandy, Blueharts 2nd v CoP 3rd, Wapping 2nd v Norwich City 2nd, Harleston Magpies 2nd v Bourne Deeping.

Men’s Division Three NW: Wisbech Town 2nd v St Ives, CoP 4th v Cambridge City Vets, Spalding 2nd v St Neots, Ely City v Horncastle, Bourne Deeping 2nd v Long Sutton 2nd, Leadenham v Spalding 3rd.

Men’s Division Four NW: St Ives 2nd v Bourne Deeping 3rd, CoP 6th v Cambridge South 2nd, Kettering v Alford & District, St Neots 2nd v Wisbech Town 3rd, Cambridge Nomads 2nd v CoP 5th, Cambridge City 5th v Wellingborough.

Men’s Division Five NW: Horncastle 2nd v CoP 7th, Ely City 2nd v Cambridge City 6th, Bourne Deeping 4th v St Neots 3rd, March Town 2nd v St Ives 3rd, CoP 8th v Louth, Cambridge South 3rd v Kettering 2nd.

Men’s Division Six NW (N): Louth 2nd v Bourne Deeping 5th, Spalding 4th v Long Sutton 3rd, Long Sutton 4th v Wisbech Town 4th, Leadenham 2nd v Alford & District 2nd, Bourne Deeping 6th v Spalding 5th.

Women’s Division Two NW: Newmarket v Wisbech Town 2nd, Royston v Alford & District, Spalding v Cambridge Uni 3rd, St Neots v Long Sutton, Bourne Deeping v CoP 2nd, Cambridge City 3rd v Cambridge Nomads.

Women’s Division Three NW: Horncastle v St Ives 2nd, CoP 3rd v Cambridge City 4th, Haverhill v Ely City, Pelicans v Newmarket 2nd, Wisbech Town 3rd v Huntingdon, Cambridge South v Spalding 2nd.

Women’s Division Four NW (N): Long Sutton 2nd v Bourne Deeping 2nd, Louth 2nd v Leadenham, Spalding 3rd v Woodhall Spa, Spilsby v Skegness, Bourne Deeping 3rd v CoP 4th, Alford & District 2nd v March Town 1.