HOCKEY: Results and fixtures

Long Sutton 2nd v Spalding 3rd
Long Sutton 2nd v Spalding 3rd
0
Have your say

All the local matches from the East Leagues.

RESULTS

MEN

Premier B: CoP 2nd 3 I-ES 2, Havering 1 Norwich City 3, Spalding 6 West Herts 2nd 0, Waltham Forest 2 Blueharts 1, Old Southendian 2 Felixstowe 5, Wisbech Town 2 Cambridge Uni 2nd 2.

Division One: Long Sutton 5 Shefford & Sandy 6, Harleston Magpies 2nd 2 East London 4, Norwich City 2nd 2 CoP 3rd 1, Upminster 5 Bourne Deeping 1, Wapping 2nd 4 Cambridge City 3rd 0, Blueharts 2nd 1 Bishop’s Stortford 2.

Division 3NW: CoP 4th 3 Horncastle 9, Wisbech Town 2nd 0 Spalding 2nd 4, Spalding 3rd 2 Long Sutton 2nd 2, Ely City 4 St Ives 4, Leadenham 1 Cambridge City Vets 3, Bourne Deeping 2nd 1 St Neots 0.

Division 4NW: CoP 6th 7 Wisbech Town 3rd 0, St Ives 2nd 3 Kettering 2, Wellingborough 4 CoP 5th 1, St Neots 2nd 6 Bourne Deeping 3rd 1, Cambridge City 5th 3 Cambridge South 2nd 3, Cambridge Nomads 2nd 4 Alford & District 3.

Division 5NW: Ely City 2nd 1 St Ives 3rd 2, Horncastle 2nd 2 Bourne Deeping 4th 2, Kettering 2nd 4 Louth 0, March Town 2nd 1 CoP 7th 1, Cambridge South 3rd 3 Cambridge City 6th 1, CoP 8th 1 St Neots 3rd 5.

Division 6NW: Wisbech Town 4th 3 Leadenham 2nd 3, Alford & District 2nd 1 Bourne Deeping 5th 2, Spalding 5th 1 Long Sutton 3rd 2, Long Sutton 4th 0 Spalding 4th 9, Bourne Deeping 6th 4 Louth 2nd 3.

WOMEN

Division 2NW: Royston 2 Long Sutton 2, Newmarket 2 Spalding 0, Cambridge Nomads 1 CoP 2nd 1, St Neots 3 Wisbech Town 2nd 1, Cambridge City 3rd 4 Alford & District 4, Bourne Deeping 2 Cambridge Uni 3rd 2.

Division 3NW: CoP 3rd 7 Newmarket 2nd 0, Horncastle 5 Haverhill 0, Spalding 2nd 2 Huntingdon 0, Pelicans 5 St Ives 2nd 2, Cambridge South 4 Cambridge City 4th 2, Wisbech Town 3rd 0 Ely City 9.

Division 4NW(N): Louth 2nd 0 Skegness 2, Long Sutton 2nd 0 Spalding 3rd 1, March Town 5 CoP 4th 1, Spilsby 1 Bourne Deeping 2nd 0, Alford & District 2nd 0 Leadenham 15, Bourne Deeping 3rd 5 Woodhall Spa 0.

FIXTURES

MEN

Premier B: Blueharts v Old Southendian, Felixstowe v Wisbech Town, Cambridge Uni 2nd v Havering, Norwich City v CoP 2nd, I-ES v Spalding, West Herts 2nd v Waltham Forest.

Division One: Bourne Deeping v Wapping 2nd, Cambridge City 3rd v Blueharts 2nd, Bishop’s Stortford v Harleston Magpies 2nd, East London v Long Sutton, Shefford & Sandy v Norwich City 2nd, CoP 3rd v Upminster.

Division 3NW: St Ives v Leadenham, Cambridge City Vets v Bourne Deeping 2nd, St Neots v Wisbech Town 2nd, Spalding 2nd v CoP 4th, Horncastle v Spalding 3rd, Long Sutton 2nd v Ely City.

Division 4NW: Bourne Deeping 3rd v Cambridge City 5th, Cambridge South 2nd v Cambridge Nomads 2nd, Alford & District v St Ives 2nd, Kettering v CoP 6th, Wisbech Town 3rd v Wellingborough, CoP 5th v St Neots 2nd.

Division 5NW: CoP 7th v Cambridge South 3rd, Cambridge City 6th v CoP 8th, St Neots 3rd v Horncastle 2nd, Bourne Deeping 4th v Ely City 2nd, St Ives 3rd v Kettering 2nd, Louth v March Town 2nd.

Division 6NW: Bourne Deeping 5th v Spalding 5th, Long Sutton 3rd v Long Sutton 4th, Spalding 4th v Bourne Deeping 6th, Louth 2nd v Leadenham 2nd, Wisbech Town 4th v Alford & District 2nd.

WOMEN

Division 2NW: Wisbech Town 2nd v Cambridge City 3rd, Alford & District v Bourne Deeping, Cambridge Uni 3rd v Newmarket, Spalding v Royston, Long Sutton v Cambridge Nomads, CoP 2nd v St Neots.

Division 3NW: St Ives 2nd v Cambridge South, Cambridge City 4th v Wisbech Town 3rd, Ely City v Horncastle, Haverhill v CoP 3rd, Newmarket 2nd v Spalding 2nd, Huntingdon v Pelicans.

Division 4NW(N): Bourne Deeping 2nd v Alford & District 2nd, Leadenham v Bourne Deeping 3rd, Woodhall Spa v Long Sutton 2nd, Spalding 3rd v Louth 2nd, Skegness v March Town, CoP 4th v Spilsby.