Live updates from Spalding United and Deeping Rangers

Holbeach United are on the road to Oadby Town
Holbeach United are on the road to Oadby Town
  • Follow us on Twitter @FreePressSport or click the link on this page for all the scores from around the grounds
0
Have your say

Spalding United face play-off rivals Market Drayton Town at the Sir Halley Stewart Field on Saturday afternoon - and we’ll have LIVE updates on this page.

You can keep a check on all the latest scores from around the grounds via our Twitter feed @FreePressSport which will also feature news from Deeping Rangers’ home game against Newport Pagnell Town.

Click here for updates

EVO-STIK NORTHERN PREMIER LEAGUE

First Division South: Carlton v Newcastle, Chasetown v Loughborough Dynamo, Coalville v Basford, Goole v Stafford, Kidsgrove v Belper, Leek v Romulus, Rugby v Stocksbridge Park Steels, Shaw Lane Aquaforce v Gresley, Sheffield v Daventry, Spalding v Market Drayton, Tividale v Lincoln.

CHROMASPORT & TROPHIES UNITED COUNTIES LEAGUE

Knockout Cup: Boston v Potton, Wisbech v Leicester Nirvana.

Premier Division: AFC Kempston v Kirby Muxloe, Cogenhoe v Sleaford (2pm), Deeping v Newport Pagnell, Harborough v Eynesbury, Harrowby v Wellingborough, Huntingdon v Peterborough Northern Star, Oadby v Holbeach, Rothwell Corinthians v Sileby, Yaxley v Northampton Spencer.

Division One: Blackstones v Lutterworth, Bourne v Thrapston, Irchester v Woodford, ON Chenecks v Bugbroke St Michaels, Oakham v Rushden & Higham, Raunds v Olney.

Reserve Division: Northampton Spencer v Harborough, Olney v ON Chenecks, Peterborough Northern Star v Irchester, Thrapston v Bourne, Whitworth v Cogenhoe.

CHROMASPORT & TROPHIES PETERBOROUGH & DISTRICT LEAGUE

Premier Division (2pm): Crowland v Uppingham, Holbeach Res v Riverside, Ketton v Deeping Res, Peterborough ICA v Leverington, Sawtry v Langtoft, Stilton v Pinchbeck, Whittlesey v Stanground.

Division One (2pm): Baston v Whittlesey Res, Kings Cliffe v Sutton Bridge, Langtoft Res v Long Sutton, Moulton Harrox Res v Wittering, Netherton Res v Spalding Res, Stamford Bels v Wisbech Res.

Division Two (2pm): Hampton v Sawtry Res, Parkway Eagles v Crowland Res, Whittlesey A v Netherton A.

Division Three (2pm): Eye v Baston Res, Oundle Res v Farcet, Uppingham Res v Stilton Res.

Division Four (2pm): FC Peterborough v Brotherhood, Holbeach Bank v Parkway Eagles Res, Long Sutton Res v Huntingdon, Netherton B v AFC Stanground Res, Sutton Bridge Res v Whaplode, Tydd St Mary Res v Stamford Bels Res.

Division Five (2pm): KRC Deeping v Limetree, Leverington A v Parkside Res, Stamford Lions A v Holbeach A, Stanground Res v FC Peterborough Res, Wittering Res v Whittlesey C.

BALCAN LIGHTING SUPPLIES LINCOLNSHIRE LEAGUE

Market Rasen v Wyberton, Brigg Res v Lincoln Railway.

TAYLORS SERVICE GARAGES BOSTON LEAGUE

Taylors Garages Premier Division (2.15pm): Benington v Coningsby, Fishtoft v Wyberton Res, Ruskington v Pointon, Spilsby v Heckington, Swineshead v Old Leake.

Taylors Peugeot Division One (2.15pm): Fosdyke v Freiston, Friskney v Woodhall Spa, Leverton Sheepgate v Boston College, Old Doningtonians v Sutterton.

Taylors Ford Division Two (2.15pm): AFC Telford v Railway, Billinghay Res v Mareham, Coningsby Res v FC Kirton, Eastern Europe v Fishtoft Res, Kirton Res v Park United, Pointon Res v Holbeach Bank, Sibsey v Swineshead A.