Football: All the festive fixtures

Holbeach have a top-of-the-table clash on Boxing Day

Holbeach have a top-of-the-table clash on Boxing Day

0
Have your say

Your guide to the games

Boxing Day (3pm unless stated)

Evo-Stik League

First Division South: Brigg v Goole, Carlton v Rainworth Miners Welfare, Chasetown v Stafford, Coalville v Gresley, Kidsgrove v Romulus, Leek v Newcastle, Lincoln v Spalding, Market Drayton v Norton, Mickleover Sports v Loughborough Dynamo, Sheffield v Stocksbridge Park Steels, Sutton Coldfield v Tividale.

ChromaSport & Trophies United Counties League

Premier Division: AFC Rushden & Diamonds v Wellingborough, Harborough v Desborough, Harrowby v Sleaford, Huntingdon v Eynesbury (11.30am), Holbeach v Wisbech, Oadby v Thurnby Nirvana (1pm).

Division One: Buckingham v Olney (12.30pm), Bugbrooke St Michaels v Woodford (11am), Burton Park Wanderers v Thrapston (1pm), ON Chenecks v Northampton Spencer (1pm), Rothwell Corinthians v Stewarts & Lloyds Corby. Irchester v Raunds (11am), Rushden & Higham v Whitworth (11am).

Saturday (3pm unless stated)

ChromaSport & Trophies United Counties League

Premier Division: AFC Kempston v Newport Pagnell (2pm), Cogenhoe v Sileby, Deeping v Boston, Peterborough Northern Star v Yaxley (1pm).

Division One: Blackstones v Bourne (2pm), Peterborough Sports v St Neots Youth & Saints.

ChromaSport & Trophies Peterborough & District League (2pm)

Premier Division: Pinchbeck v Deeping Res.

Division Two: Netherton A v Stamford Belvedere, Wittering v Pinchbeck Res.

Division Four: Huntingdon Rovers v Bretton North End, Warboys v Holbeach Bank.

Division Five: Holbeach A v FC Peterborough.

Taylors Service Garages Boston & District League (2pm)

Taylors Garages Premier Division: Benington v Fishtoft, Spilsby v Skegness Town Res, Woodhall Spa v Billinghay Athletic.

Taylors Peugeot Division One: Coningsby v Freiston.

Taylors Ford Division Two: Billinghay Athletic Res v AFC Tetford, Boston College v Leverton.

Taylors Vauxhall Division Three: AFC Tetford Res v Park United, Fishtoft Res v Benington Res, Spalding Harriers Res v Eastern European.

Sunday (3pm unless stated)

Evo-Stik League

First Division South: Gresley v Chasetown, Leek v Goole, Market Drayton v Sheffield, Spalding v Sutton Coldfield, Stafford v Carlton (1pm), Tividale v Lincoln.

Monday

Evo-Stik League

First Division South: Newcastle v Mickleover Sports.

New Year’s Day (3pm)

Evo-Stik League

First Division South: Goole v Lincoln, Gresley v Mickleover Sports, Loughborough Dynamo v Coalville, Market Drayton v Kidsgrove, Newcastle v Norton, Rainworth Miners Welfare v Sheffield, Romulus v Sutton Coldfield, Spalding v Carlton, Stafford v Leek, Stocksbridge Park Steels v Brigg, Tividale v Chasetown.

ChromaSport & Trophies United Counties League

Premier Division: Wellingborough v AFC Rushden & Diamonds.