DCSIMG

This week’s sporting fixtures...

SPORTING FIXTURES: January 5 - 9

SATURDAY

Football: UCL Premier Division (3pm): Cogenhoe Utd v Holbeach Utd; Deeping Rangers v Kempston Rovers; Long Buckby v Boston Town; Newport Pagnell v Blackstones; Shepshed Dynamo v Irchester Utd; Sleaford Town v Desborough Town; Spalding Utd v Quorn; Wellingborough Town v Peterborough NS; Yaxley v Harborough Town.

Division One (selected, 2pm): Thrapston Town v Bourne Town.

Peterborough & District League (selected, 2pm): Premier Division: Crowland Town v Riverside Rovers; Pinchbeck Utd v Deeping Rangers Reserves.

Division One: Holbeach United Reserves v Ketton; Maccasports v Long Sutton Athletic; Sutton Bridge United v Moulton Harrox Res.

Division Two: Deeping Rangers A v Peterborough ICA Sports Res; Langtoft United Res v Pinchbeck United Res; Oundle Town v Crowland Town Res.

Division Three: Baston v Kings Cliffe Utd Res; Long Sutton Athletic Res v Alconbury.

Division Five: Gaultree v Sutton Bridge Utd Res; Pinchbeck United A v Ryhall Utd A.

n PFA Minor Cup (1.30pm): Hampton Sport Res v Tydd SM; Holbeach Utd A v Peterborough Giants.

Boston & District League (2pm): Premier Division: Benington v Swineshead Inst; Old Dons v Kirton Town.

Division One: Pointon Res v Spalding Harriers.

Division Two: Holbeach Bank v Fishtoft Res; Nelson v Sutterton; Ruskington Rovers v Old Dons Res; Westside Rangers v Fosdyke.

Division Three: Fosdyke Res v FC Kirton; Spalding Harriers Res v Tulip; Sutterton Res v Holbeach Bank Res; Swineshead Inst Res v Pointon A.

Main Ridge Take-Away Reserve Cup (1.30pm): Kirton Town Res v Coningsby Res; Wyberton Res v Benington Res.

Lincs Junior Cup (selected, 1.30pm): Moulton Harrox v Skegness United; Ruston Sports v Wyberton.

Rugby: Midlands One East (2.15pm): Spalding RFC v Bedford Athletic.

SUNDAY

Football: Spalding Sunday League (10.30am): Fenway v Sutton StJames (at Cowbit) (P Hayes); Gosberton v Murrow Bell (mh) (M Bruntlett); Jubilee v Lutton (mh) (A Murray); Spalding Wanderers v Punchbowl (Castle) (A Richardson); Sutton Bridge v Pinchbeck Utd Sunday (J Mowatt).

League KO Cup: Magnet Tavern v Holbeach Utd Sunday (C Hardy).

TUESDAY

Football: UCL Division One (7.45pm): Bourne Town v Thrapston Town.

WEDNESDAY

Football: UCL Premier Division (7.45pm): Blackstones v Spalding United.

 

Comments

 
 

Back to the top of the page

 

X scottish independence image

Keep up-to-date with all the latest Referendum news