The Deepings School GCSE results

News from the Lincs Free Press and Spalding Guardian, spaldingtoday.co.uk, @LincsFreePress on Twitter
News from the Lincs Free Press and Spalding Guardian, spaldingtoday.co.uk, @LincsFreePress on Twitter
0
Have your say

Key:

A - art, B - biology, BS - business studies, C - chemistry, D - Drama, DC - dance, DTF - design technology (food), DTG - design technology (graphic products), DTR - design technology (resistant materials), DTT - design technology (textiles), E - English, EL - English literature, ENG - English language, F - French, G - geography, GR - German, H - history, HC - home economics (child development), IT - information technology, M - maths, MM - maths modular, MU - music, P - physics, PE - physical education, RS - religious studies, RSS - religious studies short court, SC - science single award, SCA - science additional, SP - Spanish, BTECBS - BTEC business studies, BTECSC - BTEC science, BTECIT - BTEC informatiojn technology, BTECSP - BTEC sport.

* denotes graces A-C

** denotes grade A*

Aaron Charlie SC SCA ENG EL* M A** G GR* RS

Adams Cameron E BTECSC BTECIT (2xGCSE)*

Aldington Laura BC P DTG* ENG* EL M G* F* RS*

Allen Matthew B* C** P** ENG* EL M** IT** H** F* RS** BTECIT**

Allott Poppy B* C P* ENG EL M* A* H* SP RS* BTECIT**

Anzivino Sophie ENG EL M G HC RSS BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Aris Isabelle SC SCA ENG EL M D H RS BTECBS (2 x GCSE)**

Ash Evie SC SCA ENG EL M BS* G SP RS BTECIT**

Ash Jacob DTR ENG EL M BS IT RSS BTECSC(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Ash Yasmin SC SCA ENG EL M BS G GR RS

Aston Danielle ENG EL M D G SP RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Attwell Joseph ENG EL M RS

Austin Rebecca DC SC SCA ENG EL M D G PE RS

Bacon Charlotte ENG EL M MM G IT HC GR RS BTECSC(2xGCSE)

Baird-Parker Michael B* C* P* ENG* EL M* BS G* GR RS

Baker Joshua SC SCA ENG EL M IT H GR RS

Baker William SC SCA ENG EL M IT H GR RS

Baldry Oliver B* C* P* ENG* EL M* G* H* F* RS*

Bates Joseph B** C* P** ENG** EL* M** BS* H** F** RS**

Battley Arthur BTECSC

Baxter Mercedes SC SCA ENG EL M IT H GR RS

Beaver Kane DTR ENG EL M BS H BTECSC (2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Beckerton Brendan DTF E M MM BS H RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Bedford Nathan DTG DTR ENG EL M IT RSS BTECSC BTECSP(2xGCSE)

Beesley Chloe E M MM A* D RSS BTECF BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Bell Cameron DTG DTR E M RSS BTECSC (2xGCSE) BTECI(2xGCSE)

Bennett Angus SC SCA DTR ENG EL M A GR RS

Berry Angus BC P DTF ENG EL M BS H RS

Bharwani Rizwan SC SCA ENG EL M IT H SP RS

Bointon Toyah ENG EL M A D RS BTECF BTECSC(2xGCSE)

Borst Willem SC SCA ENG EL M BS G GR RS

Bottomley Anna ENG EL M IT H HC GR RSS BTECSC(2xGCSE)

Brereton Anna DC ENG EL* M H* HC RS* BTECF(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Brooker Daniel SC SCA ENG EL M G H GR RS

Brown Jake SC SCA ENG EL M BS PE* F RS*

Brown Olivia B** C* P** ENG** EL** M** G** IT** GR** RS** BTECIT**

Bunning Thomas SC SCA DTR ENG EL M H F* RS

Burdock Megan BC P ENG EL M A BS RS BTECF(2xGCSE)**

Burnett David ENG EL M A H RSS BTECBS(2xGCSE) BTECSC BTECIT(2xGCSE)

Burton Emma SC SCA ENG* EL M G* HC SP RS BTECIT**

Byton Harry DTF ENG EL M MM BS G IT RS BTECSC(2xGCSE)

Calderbank Vicky DTF ENG EL M MM G IT GR RS BTECSC(2xGCSE)

Carroll Mark SC SCA ENG EL M IT H F RSS

Cerqueira Paulo DTR E PE SP BTECSC (2xGCSE)

Cerski Daniel BC P ENG* EL M BS D H* RS

Chappell Ben E M H RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Chawko Kerry ENG EL M BS G IT GR RS BTECSC (2xGCSE)

Codd Jemma SC SCA ENG EL M D H F RS

Colangelo-Long Jamie SC SCA ENG EL M G PE GR RSS

Cook Jade SC SCA ENG EL M A H GR RS

Coon Owen ENG EL M A H GR RS BTECSC (2xGCSE) BTECIT (2xGCSE)

Cooper Elliott BC P DTR ENG EL M BS GR RS

Cooper Gemma B* C* P ENG* EL* M* BS** G* IT** RS* BTECIT**

Cooper Nathan DTR E M BS RSS BTECSC (2xGCSE) BTECIT (2xGCSE)*

Copland Oliver SC SCA DTR ENG EL M G GR RS

Cox Natalie DTF ENG EL M IT HC RSS BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE)

Coyne May ENG EL M BS G GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Crawford Eleanor B** C P* ENG** EL* M* D H** SP* RS*

Creasey Thomas SC SCA DTR ENG EL M H GR RS

Currell Reece BC P ENG EL M IT H SP RS

Cuthbert Ryan DTG ENG EL M GR RS BTECBS(2xGCSE) BTECSC(2xGCSE)

Danielewski Patryk ENG EL M MM BS IT GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Davies Lauren SC SCA ENG EL M A H SP RS

Davies Max SC SCA DTG ENG EL M BS IT RSS

Davies Victoria SC SCA* ENG EL M IT H SP RS

Dorman Thomas BC P ENG EL M* BS D IT RS

Earth Chloe SC SCA ENG EL M PE H GR RS

Elding Leah DC ENG EL M H F RSS BTECF BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Ellicott Ryan BC* P* DTR ENG EL M* G H* RS BTECIT**

Ellson Harry BC P ENG EL M BS PE H RS

Exton Jake BC P ENG* EL M IT* H* GR RS

Flatters Luke SC SCA ENG EL M PE H GR RSS

Fletcher Abigail SC SCA DTG ENG EL M MM A* G MU* RS*

Flowers Paige BC P ENG* EL M H HC* F* RS

Forster James SC SCA ENG EL M G PE* H RSS

Foster Luke SC SCA ENG EL M BS G RS

Fountain Matthew DTR E M BTECBS(2xGCSE) BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

France Dempsey SC SCA ENG EL M H SP RS BTECBS(2xGCSE)**

France James BC P ENG EL M* BS IT GR RS

Fredericks Remi SC SCA ENG EL M D H SP RS

Gage Charlie ENG EL M D G RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Garmory Anthony SC SCA ENG EL M D PE H RS

Gordon William B* C P DTR ENG EL M IT GR RS

Green Alex BC P DTR ENG* EL M G SP RS

Green Stan BC P DTF DTR ENG EL M G RS

Gregory Louis DTR ENG EL M PE H RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Gurney Caitlin DTG ENG EL M RS BTECBS(2xGCSE) BTECSC(2xGCSE)

Hall Ethan ENG EL M A D RSS BTECSC

Hall Shannon DC ENG EL M BS D HC RS BTECSC(2xGCSE)

Hall Thomas SC SCA ENG EL M H GR RSS

Hamblyn Jayke DTF ENG EL M IT H GR RSS BTECSC(2xGCSE)

Hand Catherine SC SCA DTR ENG EL* M H SP RS

Harvey Jacob ENG EL D H BTECSC

Hassall Bronte ENG EL M A H GR RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Heath Jessica BC P ENG* EL M PE H* GR RS* BTECIT**

Hedley Mitchel DTR ENG EL M BS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Henson Katie ENG EL M A H HC RSS BTECSC(2xGCSE)

Hewins Catherine SC SCA ENG EL M H HC GR RS

Hill Luke SC SCA DTR ENG EL M BS GR RS

Hills Harry SC SCA DTR ENG EL M H GR RS

Hirst Phoebe SC SCA ENG EL M G HC* GR RS* BTECIT**

Hobbs Nicole DTF ENG EL M BS D RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Hodgkinson Ella ENG EL M BS G HC RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Holland-Wing Isabella BC P ENG EL M A H* F* RS*

Holt Tristan E M G GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Horder Abigail BC P DTF ENG* EL* M H* GR RS*

Houston Chloe BC P ENG* EL M BS* H* F RS*

Howe Alison DTF ENG EL M A HC RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Hurst Clyde DTR ENG EL M MM BS* IT H RS BTECSC(2xGCSE)

Hutchins Jenny DC SC SCA ENG EL M H GR* RS BTECF(2xGCSE)**

Ironside Eleanor SC SCA ENG EL M H HC F RS

Jagne Christian BC P ENG EL M G IT PE RS

Jagne Megan ENG EL M G IT H HC RS BTECSC(2xGCSE)

Jeffries Phoebe SC SCA ENG EL M G HC GR RS

Jessop Lucy B* C* P* ENG* EL* M* G** IT** SP* RS**

Johnson Amy ENG EL M BS D RS BTECF BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Jones Dylan SC SCA DTR ENG EL M PE* H* RS

Jones Jordan DTR E M BS RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Jones Ruby ENG EL M IT GR RSS BTECF BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE)

Keatley Jack DTF ENG EL M BS RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Kidd Jade ENG EL M A BS RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT

King Charlie DTR E M MM PE RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Knowling Dylan SC SCA* ENG* EL M** PE* H** SP* RS BTECIT**

Knox Danielle E M G HC GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Lagdon Jack ENG EL M MM BS G IT GR RSS BTECSC(2xGCSE)

Langan Sophie BC P ENG EL M* A G PE* RS BTECIT**

Liddle Declan ENG EL M G RS BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE) BTECIT (2xGCSE)** BTECSP(2xGCSE)**

Lighton Amy BC P* ENG* EL* M IT* H* SP* RS* BTECIT**

Lincoln Charlotte B* C P* ENG** EL* M* D MU** H** HC* RS** BTECIT**

Lydford Harry SC SCA ENG EL M BS H* GR RS*

Macnicol Alice SC SCA ENG EL M A BS PE RS

Mann Georgia DC SC SCA ENG* EL M G* PE* F* RS BTECIT**

Mann Leah DC SC SCA ENG* EL M PE H* GR RS

Marriner Ashley SC SCA DTR ENG EL M H GR RS

Matthews Alistair BC P* ENG EL M* G IT GR RS

Matthews Jade ENG EL M A HC GR RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Maude Jasmine ENG EL M GR RSS BTECBS(2xGCSE) BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)* BTECSP(2xGCSE)

Mawbey Thomas SC SCA* DTR ENG EL M H GR RS

May Charley DC SC SCA ENG* EL M D H RS BTECSP(2xGCSE)**

Mayhew Emma ENG EL M G GR RS BTECF(2xGCSE)**BTECSC(2xGCSE)** BTECIT(2xGCSE)

Mayman Jordan SC SCA ENG EL M* PE H F RS BTECIT**

Mayoh Curtis E M MM BS PE GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

McShane Joe ENG EL M BS D PE RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Meacham Lauren ENG EL M A PE GR RS BTECS(2xGCSE)

Miniguano Viviana ENG EL M MM G HC SP** RSS BTECSC (2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Molesworth Michaela SC SCA ENG EL M D G GR RS

Morgan Victoria DTF ENG EL M A IT RS BTECF(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE)

Morrell Sam ENG EL M BS D H RS BTECSC(2xGCSE)

Morter Abigail DC BC P ENG* EL M D H* F* RS

Moscatiello Chloe DC SC SCA ENG EL M A D G RS

Mowforth Thomas DTR ENG EL M G IT H RS RSS BTECSC(2xGCSE)

Murden Amy SC SCA ENG EL M MM G IT GR RS

Newby-Clark Wynona SC SCA ENG* EL M BS G F RS

Newton Cameron BC P ENG EL M PE* H* F RS*

Olding Luke SC SCA DTG ENG EL M H* GR RS

O’Neill Adam BC P ENG EL M* PE** H GR RS*

Palfreeman Emma ENG EL M BS IT HC GR RSS BTECSC(2xGCSE)

Palmer Thomas ENG EL M MM BS PE H RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)*

Parrott Rebecca SC SCA ENG EL M A BS D RS

Parsons Luke E M BS D PE RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Pascoe Tessa DC SC SCA ENG EL M IT* H* SP* RS BTECIT**

Pateman Sam SC SCA DTR ENG EL M G PE RS

Penman Elisha DC SC SCA ENG EL M PE* H SP RS

Porch Mollie SC SCA ENG EL M BS H* SP RS

Presneill Thomas ENG EL M BS IT H GR RSS BTECSC(2xGCSE)

Putterill Liam BC P ENG* EL M* G IT* SP RS

Rangolam Ava BC P ENG* EL M A* H* SP RS* BTECIT**

Ransom Jordan DTR ENG EL M BS D RSS BTECSC(2xGCSE)

Raven Joel DTG ENG EL M MM A PE RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Reade Taylor-Jo ENG EL M MM BS G IT PE RS BTECSC(2xGCSE)

Redman Emily ENG EL M A HC RS BTECF(2xGCSE)**BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Reeve Liam SC SCA DTG ENG EL M BS PE RS

Reeves Reginald SC SCA ENG EL M G MU H* F RS

Rennie Kate SC SCA ENG EL M G PE F RS

Roberts Ellie ENG EL M BS IT HC F RS BTECSC(2xGCSE)

Robinson Kieran DTR E M G GR RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Rogers George BC P ENG EL M A G F RS

Romaine James SC SCA DTR ENG EL M MU* H* F RS

Rosenthal Luke SCA DTF E M A

Rowell Nathan SC SCA ENG* EL M G H* SP RS

Russen Samuel BC P DTR ENG EL M H GR RS

Savaglia Joseph SC SCA ENG* EL M IT H* F* RS

Scorfield Jessica ENG EL M BS HC GR RS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)**

Seconde Charlie BC P ENG EL M D PE H RS

Sedgwick Melissa B** C** P** ENG** EL* M** IT* H** GR** RS** BTECIT**

Sharpe Benedict SC* SCA* ENG* EL M* G H* GR RS*

Sharpe Jamie DTR E M MM BS RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Shattock Zoe ENG EL M MM BS IT HC RSS BTECF(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE)

Shaw George BC P ENG* EL M BS* IT* GR RS

Sheppard Emily ENG EL M MM GR RS BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Sherwood Matt SC SCA DTF ENG EL M BS RSS BTECSP(2xGCSE)

Shilling Matthew BC P DTG ENG EL M BS IT RS

Shores Oliver SC SCA ENG EL M G H SP RS

Siddon Daniel DTG E M MM BS RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Skinner Owen ENG EL M PE GR RS BTECBS(2xGCSE) BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Smith Jake BC P ENG** EL* M D H* F* RS

Smith Jonathon DTR E M D RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Smith Jordan SC SCA ENG EL M A G PE RS

Smith Joseph BC P DTG ENG EL M H SP RS*

Smith Kamen B* C P* ENG* EL* M IT H F** RS BTECIT**

Smith Kyle DTR ENG EL M BS PE BTECSC BTECIT(2xGCSE)

Snart Ryan DTR ENG EL M D H RS RSS BTECSC(2xGCSE)

Stella Enrico SC SCA ENG EL M H GR SP* RS

Stevens Gemma ENG EL M A BS IT H RSS BTECSC

Stokes D’Arcy DC BC P ENG* EL M D G PE RSS*

Stone Sophie SC SCA ENG EL M H HC GR RS

Storr Ellie SC SCA ENG EL M G* SP RS BTECF(2xGCSE)**

Stygall Libby SC SCA ENG EL M MM A* IT PE RS*

Sutton Christopher BC* P ENG* EL M* BS* H* SP RS*

Swaffield Phoebe SC SCA ENG EL M BS F RS BTECF(2xGCSE)**

Taaffe Chelsea E M BS HC RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Tansley Keeley SC SCA ENG EL M A BS PE RS

Taylor Lauren DTG ENG EL M MM BS IT H RSS BTECSC(2xGCSE)

Taylor Ria BC P ENG* EL* M D H** SP* RS*

Temple Elisha SC SCA ENG EL M IT F RS BTECF(2xGCSE)**BTECIT**

Thompson Caitlin DTF ENG EL M MM HC RS BTECBS(2xGCSE)** BTECS(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Timms Ella B* C P ENG** EL* M A H** SP** RS**

Tomlinson Ben B* C* P* ENG* EL* M* BS* MU* H** GR* RS**

Tsamtsakis Nikolaos SC SCA ENG EL M MM BS IT GR RS

Tugwell Kyle BC P ENG* EL M* A BS IT** RS* BTECIT**

Tyler Daniel SC SCA ENG EL M BS H F RS

Upton Benjamin BC P ENG* EL M BS* IT* H RS*

Vecino-Paz Luis E H RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP(2xGCSE)

Walker Amelia DC SC SCA ENG* EL M D* H* SP* RS*

Walker Caitlin B C P ENG* EL M* PE* H* SP* RS*

Walsham Georgia SC SCA ENG EL M D PE H RS

Warner Joseph DTR ENG EL M BS H RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Watson Eleaner E M RSS BTECSC BTECIT(2xGCSE)*

Whopples Robert SC SCA DTG ENG EL M A H RS

Wilson Georgia DTF ENG EL M GR RS BTECBS(2xGCSE)** BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE)

Winn Harry SC SCA ENG EL M IT H GR RS

Woodcock Gemma ENG EL M BS GR RSS BTECSC

Wray Aaron DTG E M A RSS BTECSC(2xGCSE) BTECIT(2xGCSE) BTECSP

Wright Eleanor E M BTECSC