SPORTING FIXTURES: Week commencing Saturday, April 7

0
Have your say

A FULL list of the Easter football fixtures...

SATURDAY

Football: ChromaSport & Trophies UCL (3pm): Premier Division – Daventry Utd v Boston Town; Deeping Rangers v Cogenhoe Utd; Desborough Town v Holbeach Utd; King’s Lynn Town v Peterborough NS; Long Buckby v Sleaford Town; Spalding Utd v St Ives Town; S & L Corby v Wellingborough Town.

ChromaSport & Trophies Peterborough & District League (3pm unless stated): Premier Division – Crowland Town v Eye Sports (2pm); Peterborough Sp Parkway v Pinchbeck Utd. Division One – Ketton v Long Sutton Ath; Moulton Harrox Res v Langtoft United; Powerleague AFC v Holbeach Utd Res. Division Two – Pinchbeck Utd Res v Guyhirn; Ryhall Utd v Sutton Bridge Utd. Division Three – Crowland Town Res v Leverington S Res. Division Five – Sutton Bridge United Res v Sawtry Res.

Boston & District League (2.30pm unless stated): Premier Division – Pointon v Wyberton; Spilsby Town v Kirton Town. Division One – Boston Utd Com v Spalding Harrriers (1.30pm); Spalding Town v Holbeach Bank. Division Two – FC Kirton v Tavern Colts Res (3.30pm); Fosdyke v Park Utd; Mareham Utd Res v Spalding Town Res. Division Three – Holbeach Bank Res v Queens Rangers; Spilsby Town Res v Spalding Harriers Res.

Willoughby Shield (2pm): Semi-finals – Old Dons Res v Swineshead Inst Res.

SUNDAY

Football: Spalding Sunday League (10.30am): Division Two – Gosberton v Fenway (Castle) (S Elliott); Murrow Bell v Sutton Bridge (N Vasey).

MONDAY

Football: ChromaSport & Trophies UCL (3pm unless stated) – Kempston Rovers v Newport Pagnell Town (12pm); Deeping Rangers v Blackstones; Desborough Town v S & L Corby; Holbeach Utd v King’s Lynn Town; Long Buckby v Daventry Utd; Northampton Spencer v Cogenhoe Utd; Sleaford Town v Boston Town; Spalding Utd v Peterborough NS; St Ives Town v Yaxley; Thrapston Town v Wellingborough Town (12pm).

TUESDAY

Football: ChromaSport & Trophies Peterborough & District League (7.30pm): Premier Division – Oakham Utd v Crowland Town; Parson Drove v Moulton Hx (3pm). Division One – Holbeach Utd Res v Sawtry.

WEDNESDAY

Football: ChromaSport & Trophies UCL (7.45pm) – Holbeach Utd v Spalding Utd; Long Buckby v Peterborough NS; S & L Corby v St Ives Town.

ChromaSport & Trophies Peterborough & District League (6.30pm): Division One – Moulton Harrox Res v Long Sutton Ath.

Boston & District League (6.30pm): Premier Division – Swineshead Inst v Old Dons.