DCSIMG

FIXTURES: November 10-14

Your sporting fixtures for the next week...

SATURDAY

Football: United Counties League (3pm): Premier Division – Kempston Rovers v Boston Town; Blackstones v Shepshed Dynamo; Desborough Town v Sleaford Town; Holbeach Utd v Wellingborough Town; Irchester United v Cogenhoe Utd; Quorn v Peterborough NS; Spalding Utd v Harborough Town; St Ives Town v Long Buckby; S & L Corby v Deeping Rangers.

UCL Division One (selected) – Bourne Town v Eynesbury Rovers.

Peterborough & District League (2pm): Premier Division – Deeping Rangers Res v Kings Cliffe Utd; Crowland Town v Peterboro’ Sp Parkway ; Riverside Rovers v Pinchbeck Utd. Division One – Farcet Utd v Sutton Bridge Utd; Hampton Sp v Moulton Harrox Res; Stamford Bels v Holbeach Utd Res. Division Two – Deeping Rangers A v Peterborough Sport Parkway Res; ICA Sports Res v Crowland Town Res; Peterborough Rovers v Pinchbeck Utd Res. Division Three – Baston v Alconbury; Long Sutton Ath Res v Parkside. Division Five – Holbeach Utd A v Hampton Sport Res; Pinchbeck United A v Tydd St Mary; Sutton Bridge Utd Res v Ryhall Utd A.

Boston & District League (2.15pm): Premier Division – Fishtoft v Old Dons; Freiston v Kirton Town; Old Leake v Wyberton; Skegness Town v Swineshead Inst. Division One – Wyberton Res v Skegness Utd Res. Division Two – Kirton Town Res v Coningsby Res; Mareham Utd Res v Holbeach Bank; Old Dons Res v Fishtoft Res. Division Three – Fosdyke Res v Tulip; Holbeach Bank Res v Spislby Town Res; Sutterton Res v Benington Res; Swineshead Inst Res v Spalding Harriers Res.

Target Newspapers Challenge Cup (1.45pm): Round Two – FC Kirton v Sutterton; Friskney v Spalding Harriers; Leverton v Fosdyke.

Rugby: NLD Shield (2.15pm) – Spalding RFC v Southwell RFC.

SUNDAY

Football: Spalding Sunday League (10.10am): Division One – Holbeach Utd Sun v Sutton Bridge (L Thorold); Jubilee v Fenway (mh) (J Marsden); Lutton v Punchbowl (N Vasey); Murrow Bell v Hole In The Wall (A Richardson); Spalding Wanderers v Magnet Tavern (mh) (P Hayes); Sutton SJ v Pinchbeck Utd Sun (A Murray).

TUESDAY

Football: United Counties League (7.45pm): Premier Division – Boston Town v Blackstones; Desborough Town v Spalding Utd; Harborough Town v Cogenhoe Utd; Irchester Utd v Kempston Rovers; PNS v Sleaford Town; Quorn v Long Buckby; S & L Corby v Shepshed Dynamo; Yaxley v Huntingdon Town.

 

Comments

 
 

Back to the top of the page